Дві громади з Миколаївщини пройшли конкурсний відбір на проект з е-демократії

Новоодеська та Новобузька міські територіальні громади стали учасниками проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», який покликаний популяризувати та впровадити інструменти електронної ...

Додано:
at

1_mrv_amu
Дві громади з Миколаївщини пройшли конкурсний відбір на проект з е-демократії

Новоодеська та Новобузька міські територіальні громади стали учасниками проєкту «Civic tech – інструмент якісної взаємодії», який покликаний популяризувати та впровадити інструменти електронної демократії (civic tech). Водночас, це має покращити взаємодію влади та громадськості у процесі вирішення місцевих проблем.  

Проєкт «Civic tech – інструмент якісної взаємодії» реалізується Асоціацією міст України та ГО “Стратегії розвитку громад” у межах проєкту «3D Project: Розвиток попри перешкоди. Стійке  громадянське суспільство в часи пандемії та в майбутньому», що  виконується Фондом Східна Європа за фінансової підтримки Європейського Союзу. Національну платформу е-демократії E-DEM створено в межах швейцарсько-української Програми EGAP, що впроваджується Фондом Східна Європа.

Для участі в проєкті через конкурс було відібрано 30 громад-учасниць майже з усіх регіонів України. Основними критеріями відбору були: кількість населенням до 50 тис. осіб та активна взаємодія з місцевими представниками організацій громадянського суспільства та бізнесу.

“Основна ідея проекту «Civic tech» – допомогти громадам і громадським організаціям протистояти викликам пандемії. Адже карантинні заходи обмежили можливості комунікації, обміну досвідом та взаємодопомоги. Більшість громадських організацій або призупинили діяльність, або ж перейшли у дистанційний режим. Наразі Асоціація міст України допомагає українським громадам користуватися інструментами платформи електронної демократії E-DEM. Сподіваємось, від нинішнього проекту виграють і місцеві жителі громад, і бізнес, і влада – для цих сторін важливо налагоджувати діалог”, – зазначає виконавчий директор Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст Олександр Мосін. 

Завданнями проєкту є впровадження інструментів civic tech, а саме: “Відкрите місто”, “Місцеві петиції”, “Громадський бюджет”, “Консультації з громадськістю” та “Свої” — чат-бот твоєї громади”” на місцевому та регіональному рівнях, а також підвищення обізнаності та залученості громадськості до їх використання із поширенням кращих практик.

Основними етапами реалізації проекту стануть: робота над локальними нормативно-правовими актами, дослідження щодо інструментів civic tech, навчання тренерів від громадського сектору і бізнесу, розроблення промоційної продукції та поширення навчальних матеріалів.

На першому етапі кожна громада отримала навички з використання п’яти запропонованих інструментів е-демократії, обрала тренерів – представників ОМС, громадського сектору та бізнесу, і вже розпочато перші тренінги, зокрема, щодо можливостей впровадження інструментів civic tech у невеликих громадах.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Створюй із Суспільним-2022». Питання й відповіді про участь у конкурсі

Тренди майбутнього роботи 2030: в Одесі пройшла національна виставка для молоді Future of Work

Синергія ідей випускників «Школи креативного туризму»

Стартував проєкт за вилучення трансжирів з харчових продуктів, аби запобігти хворобам серця

Кришки на іграшки: в Чернігові стартував новий екологічний проєкт

В громадах півдня Одеської області посилюють соціально-економічний потенціал ромських жінок