Два українські кінофестивалі отримали гранти від програми ЄС “Креативна Європа”

На конкурс “Європейські кінофестивалі 2023” було подано 145 заявок з 33 країн, підтримано 95 проєктів з 31 країни. З України перемогло 2 відомих кінофестивалів – ОМКФ (це вже третя перемога фестивалю ...

кінофестивалі результати фб
Два українські кінофестивалі отримали гранти від програми ЄС “Креативна Європа”

На конкурс “Європейські кінофестивалі 2023” було подано 145 заявок з 33 країн, підтримано 95 проєктів з 31 країни. З України перемогло 2 відомих кінофестивалів – ОМКФ (це вже третя перемога фестивалю в програмі ЄС “Креативна Європа”) та KISFF. Обидві організації є координаторами проєкту. 

Загальна сума, отримана українськими організаціями –  142 000 €.

Переможці:

  1. Одеський Міжнародний Кінофестиваль, 92 000 €

15-й і 16-й Одеські Міжнародні Кінофестивалі відбудуться у 2024 і 2025 роках. ОМКФ є фестивалем, заснованим з метою забезпечення доступу до високоякісних фільмів (міжнародних та національних) для широкої аудиторії в Україні, підтримки постійного зростання української кіноіндустрії та підвищення кінограмотності. ОМКФ є найбільшою кіноподією в Україні та одним із найбільших за кількістю відвідувачів у Східній Європі, що об’єднює всіх ключових представників вказаних територій задля ґрунтовних дискусій та нетворкінгу.

Фестиваль був заснований у 2010 році, і з 2012 року його щороку відвідує понад 135 тис. відвідувачів. Одеський кінофестиваль продемонстрував свою стійкість навіть під час найважчих часів для України на початку революції у 2013 році, війни на Сході з 2014 року та глобальної пандемії Covid-19 у 2020-2021 роках. Навіть у тяжкий час війни у 2022 році фестиваль став однією з найбільших культурних подій в Україні.

Протягом 13 років існування фестивалю підтримка українського кінематографа та кінематографічної промисловості та освіта молодого покоління кінематографістів стали значним стратегічним напрямком.

  1. Kyiv International Short Film Festival, 50 000 €

KISFF – це щорічний кінофестиваль, присвячений показу короткометражних фільмів з усього світу. Фестиваль проходить у Києві та був заснований у 2011 році. Він є найбільшим кінофестивалем короткого метру в Україні. KISFF є конкурсним фестивалем, який вручає нагороди у кількох категоріях, включаючи Премію Глядацьких Симпатій, Гран-прі та Особливі відзнаки журі. Окрім показів фільмів, фестиваль організовує відкриті дискусії, майстер-класи та інші спеціальні заходи, об’єднуючи кінематографістів, фахівців та шанувальників кіно.

У 2024 і 2025 роках KISFF планує показати близько 250 короткометражних фільмів щороку, з яких, принаймні 150 фільмів, буде європейського походження. 

Зараз триває цьогорічний конкурс Networks of European Festivals. 

Дедлайн: 11 квітня 2024.

Детальніше про конкурс можна почитати за посиланням

“Креативна Європа” – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Метою програми є захист, розвиток та промоція європейського культурного та мовного розмаїття та спадщини, а також підвищення конкурентоспроможності та економічного потенціалу сектору культурних та креативних індустрій, зокрема аудіовізуального. Україна стала учасницею програми у 2016-му році. З того ж часу українські заявники можуть отримувати грантову підтримку у понад 30-ти різних конкурсах. Загальний європейський бюджет програми 2021-2027 років складає 2,44 млрд євро. Наразі програма працює у 40 країнах. 

В Україні постійно працює Національне бюро програми, яке надає консультаційну підтримку українським заявникам та поширює актуальну інформацію про програму. 

Контакти Бюро в Україні: 

https://creativeeurope.in.ua 

[email protected] 

Telegram-канал: https://t.me/creativeeuropeua


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"