Два мільйони українців наражаються на небезпеку мін

Майже 2 мільйони людей — що майже дорівнює населенню Словенії — наражаються на небезпеку наземних мін і вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ) по обидва боки «лінії розмежування» на сході України. ...

© Фото ДСНС (1)
Два мільйони українців наражаються на небезпеку мін

Майже 2 мільйони людей — що майже дорівнює населенню Словенії — наражаються на небезпеку наземних мін і вибухонебезпечних залишків війни (ВЗВ) по обидва боки «лінії розмежування» на сході України. Україна посідає п’яте місце у світі за кількістю постраждалих від мін та ВЗВ* серед цивільного населення та входить в трійку країн з найбільшою кількістю випадків із протитанковими мінами**. Через це схід України є одним із найбільш замінованих регіонів світу.

4 квітня 2021 р. у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки Координаторка з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані закликає забезпечити захист та безпеку 2 мільйонів людей на сході України, які стикаються з небезпекою внаслідок забруднення території наземними мінами та вибухонебезпечними предметами–залишками війни. Люди щодня ризикують життям, щоби дістатися ринків, шкіл, лікарень та земельних ділянок. У 2020 році через міни або ВЗВ продовжували страждати люди: принаймні 70 цивільних громадян загинуло або отримало поранення. З 2014 року в Україні зареєстровано понад 1 190*** постраждалих від мін та ВЗВ. Проте це лише підтверджені випадки, а фактична кількість жертв, ймовірно, набагато вища

«Розмінування території на сході України може зайняти десятиріччя. Та ще багато років міни та інші вибухонебезпечні предмети становитимуть загрозу фізичному та соціально-економічному добробуту цивільного населення. А поки що мешканці сходу країни змушені жити, обробляти землю та відправляти дітей до школи в районах, забруднених мінами, — каже пані Лубрані. — Уряд має продовжувати працювати задля проведення широкомасштабного гуманітарного очищення територій від мін. Також конче необхідно уникати застосування нових мін».

Завдяки внескам донорів гуманітарні партнери проводять розчищення територій від мін на сході України. Так, лише у 2020 році українські та міжнародні організації, які займаються протимінною діяльністю, спільно розмінували близько 5 500 гектарів, що майже дорівнює території Сан-Марино або площі 7 700 футбольних полів.

«Ще одним важливим завдання є розроблення системних програм допомоги постраждалим від мін. Наразі, крім термінової медичної допомоги, постраждалі від мін в Україні не отримують комплексної підтримки, — додала Координаторка з гуманітарних питань. — Я би хотіла підкреслити важливість збільшення зусиль Уряду України щодо забезпечення постраждалим від мін якісного протезування, медичної допомоги, психосоціальної підтримки, доступних інклюзивних послуг і відповідної нормативно-регуляторної бази».

«Я також звертаюся до донорів із проханням збільшити підтримку протимінної діяльності на сході України, щоби захистити цивільних громадян та сприяти зусиллям із відновлення там, де це необхідно. Лише разом ми зможемо звільнити схід України від мін та вибухонебезпечних залишків війни», — підсумувала пані Лубрані.

 

***

Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй визначила 4 квітня Міжнародним днем просвіти з питань мінної небезпеки і допомоги в діяльності, пов’язаній з розмінуванням.  Його метою є підвищення обізнаності про небезпеку мін та ВЗВ та сприяння їх знищенню. День просвіти з питань мінної небезпеки також має сприяти розвитку національних спроможностей у сфері протимінної діяльності у країнах, де міни та ВЗВ становлять серйозну загрозу безпеці, здоров’ю та життю цивільного населення.

 

© Фото ДСНС

 

Джерело: Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ).


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями