“Душа”: у Франківську маріупольська кав’ярня об’єднує новомістян та місцевих жителів

Вже майже місяць в Івано-Франківську працює кав’ярня “Dusha”, що нагадує місцевим і переміщеним людям про Маріуполь та його затишну морську атмосферу. Відкрився заклад у не менш спокійному й тихому ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20230511_165224
“Душа”: у Франківську маріупольська кав’ярня об’єднує новомістян та місцевих жителів

Вже майже місяць в Івано-Франківську працює кав’ярня “Dusha”, що нагадує місцевим і переміщеним людям про Маріуполь та його затишну морську атмосферу. Відкрився заклад у не менш спокійному й тихому куточку Франківська: у спальному районі на вулиці Пулюя, 2.

20230511_165224

У невеличкій кав’ярні, крім споживання кави та солодощів, можна порозглядати зображення природних локацій Маріуполя, серед яких парки та пристані. Всі ці малюнки – нагадування про мирне життя міста, знищеного росією. 

Власницею закладу є Тетяна Васильєва. Жінка сама родом з Донеччини. До повномасштабної війни жила на сході України, працювала керівницею відділення банку й не сподівалася, що більш як через рік відкриє власну справу за тисячу кілометрів від дому. 

Жінка разом з дочкою покинули рідне місто у травні 2022 року. Залишатися у майже зруйнованому та окупованому росіянами Маріуполі вже не було сил. 

20230511_165308

“Думки відкрити бізнес у мене були ще до повномасштабної війни, але повністю ідея сформувалася вже тут, у Франківську. Коли я приїхала, офіційну роботу знайти було важко. Деякий час працювала знову за фахом, а згодом звільнилася. Поки ще були якісь заощадження, вирішила почати щось робити для майбутньої кав’ярні”, – пригадує Тетяна.

Щоб отримати додаткову фінансову підтримку на відкриття малого бізнесу, жінка написала перший бізнес-план і подала чотири заявки у різні організації та установи. З них тільки одна отримала фінансування, що допомогло закупити дещо з обладнання. Але почати шукати приміщення та облаштовувати його під кав’ярню підприємиця остаточно зважилася тільки після курсів з бізнес-планування, які пройшла взимку від Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта”

“Курси мене підштовхнули до більш рішучих дій. До того я лише планувала, щось промальовувала у голові. Після навчання, коли ми публічно презентували свої задуми, я отримала багато коментарів від підприємців. Мені сказали, що дійсно ідея класна. Лише тоді з’явилося розуміння, що у мене вийде. Це був як поштовх почати активно діяти”, - розповідає Тетяна.

20230511_170359

На курсах жінка також познайомилася з іншими учасниками, які зараз не тільки її підтримують, а й стали друзями. Серед них Михайло Гультай. Чоловік з Івано-Франківська займається виготовленням меблів. У кав’ярні Тетяни також є його роботи – столи, крісла та інші металеві вироби. 

20230511_180200

“Я допомагаю Тетяні від моменту, коли вона знайшла приміщення. Ми тут разом вечорами все пиляли, клеїли, збирали до купи. Вийшла у нас колективна робота. Вона також зараз допомагає мені деякими порадами щодо податків та відкриття ФОП”, – зазначає у розмові Михайло.

Ще за допомогою одного з учасників курсів, Максима Тимошенка, який сам з Харкова, підприємиця біля кав’ярні вже облаштовує літню терасу. Обіцяють її скоро відкрити. 

Навідується сюди часто на каву й Ольга Матвєєва з Миколаєва. Ще до переїзду в Івано-Франківськ разом з чоловіком вони почали виготовляти дитячі іграшки та меблі з дерева. У 2022 році свою міні-майстерню привезли на захід України й вже тут розвивають бізнес. Побачити роботи Ольги можна також у кав’ярні Тетяни у невеликому дитячому куточку, де є столик зі стільцями та деякі дерев’яні іграшки.

20230511_170237

У кав’ярню “Dusha” приходять не тільки новомістяни з інших регіонів України, але й чимало місцевих, які живуть поряд. Забігають випити чогось теплого зі солодким та для розмови з привітною власницею. І звісно ж відчути душу Маріуполя, у який ми обов’язково повернемося.

 


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році