Дослідження соціально-психологічних проблем і потреб осіб постраждалих внаслідок війни

Війна для України спричинила низку важких ситуацій, які для різних верств населення стали стресовими, кризовими, травмуючими. У період повномасштабного вторгнення  особливих випробувань зазнають ...

ukrainian military chevron
Дослідження соціально-психологічних проблем і потреб осіб постраждалих внаслідок війни

Війна для України спричинила низку важких ситуацій, які для різних верств населення стали стресовими, кризовими, травмуючими. У період повномасштабного вторгнення  особливих випробувань зазнають мирні жителі, що перебувають у зоні конфлікту, вимушені переселенці, родини загиблих; військовослужбовці – як ті, хто бере участь у бойових діях, так і демобілізовані, та їхні сім’ї; волонтери і всі, хто працює з потерпілими.

Постраждалим від війни різним категоріям населення важко адаптуватися до нових складних обставин, вони зазнають травм різної генези. У них може погіршуватися і фізичне, і психічне здоров’я, загострюватися наявні соціально-психологічні проблеми та з’являтися нові. Адже під час поєднання надзвичайних та екстремальних ситуацій людина піддається впливу різних дестабілізуючих чинників, що виходять за межі звичайного, нормального людського досвіду. Так, міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час наради щодо питань охорони психічного здоров’я повідомив про те, що найменше кожна 5 людина буде мати негативні наслідки війни для психічного здоров’я, а кожна десята відчує ці наслідки на рівні середньої тяжкості або важкої хвороби. За його попередніми прогнозами на даний момент війни надалі соціально-психологічної реабілітації буде потребувати близько 15 млн. українців.

-5431493240151982385_120

Щоб звести до мінімуму руйнівні наслідки надзвичайних та екстремальних ситуацій, сприяти збереженню психічного здоров’я, необхідна соціально-психологічна реабілітація постраждалим як в умовах екстремальної / надзвичайної ситуації, так і після повернення із зони ризику.

З метою  типологізації соціально-психологічних проблем і потреб осіб постраждалих внаслідок війни команда проекту “Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація” проводить опитування фахівців соціальної сфери (соціально-психологічних служб, центрів роботи з ВПО та громадських організацій), які надають соціально-психологічну допомогу постраждалим внаслідок війни. Посилання на анкету тут.

На основі результатів дослідження буде створена міждисциплінарна освітня програма «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація» освітнього ступеня «Магістр» для спеціальностей «Соціальна робота» та «Психологія» для підготовки конкурентоспроможних компетентних фахівців, здатних на високому професійному рівні здійснювати соціально-психологічну реабілітацію осіб постраждалих внаслідок війни для поствоєнного відновлення якості життя українців та відбудови держави. 

 

Проєкт реалізується за Програмою малих грантів (SUDUS) Проєкту підтримки переміщених університетів Програми ім. Фулбрайта в Україні.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році