«Дорослішання: про що мовчать шкільні підручники»: у Львові відбувся лекторій для батьків та підлітків

ГО «Феміністична майстерня» у суботу, 27 січня, запустила серію лекцій для батьків та підлітків про те, як говорити з дітьми про секс та дорослішання.Просвітницький захід провели з метою підвищення ...

Додано:
femworkshop

DSC_7079
«Дорослішання: про що мовчать шкільні підручники»: у Львові відбувся лекторій для батьків та підлітків

ГО «Феміністична майстерня» у суботу, 27 січня, запустила серію лекцій для батьків та підлітків про те, як говорити з дітьми про секс та дорослішання.

Просвітницький захід провели з метою підвищення обізнаності родин про медичні та юридичні аспекти, що за стандартами ООН мають входити до статевого виховання дітей. 

У першій частини лекторію йшлося про статеве дозрівання дитини. Читала цю лекцію лікарка вищої категорії, акушерка-гінекологиня, репродуктологиня зі стажем роботи 24 роки – Лілія Мінєралова. Учасниці та учасники дізналися про особливості пубертатного періоду як у дівчат, так і у хлопців, говорили й про досить табуйовані в українських школах питання – менструацію та контрацепцію. Окремо гінекологиня зупинилася на необхідності протидії стресу.

«Хронічний стрес, викликаний війною, виснажує та руйнівно впливає на хлопців та дівчат. Тому дуже важливо достатньо спати та зменшити кількість цукру у раціоні дітей», – наголошує лекторка. 

Другу частину заходу присвятили правовим аспектам, що входять до сексуальної освіти підлітків: сексуальне насильство щодо дітей та відповідальність за нього, згода на секс, репродуктивні та сексуальні права підлітків, а також протидія дискримінації.  Виклала ці питання юристка з гендерних питань Феміністичної майстерні Ганна Чир.

«Наріжним каменем статевої освіти є концепція добровільної згоди – концепції про те, що в кожної людини є власні кордони, але шкільні підручники про це мовчать. Підліткам варто пам’ятати про 5 ознак такої згоди:  мовчання – не згода. Лише “так” означає “так”. Згоду можна дати на одну сексуальну дію, а не на іншу. Згода може бути відкликана в будь-який момент. Згода має бути ствердною. Партнери мають перебувати у рівних умовах щодо влади», – зазначає Ганна. 

Наприкінці тренінгу батьки мали можливість отримати консультації від лікарки в приватному порядку та корисні контакти щодо медичної допомоги дітям.  Якщо ви бажаєте відвідати ці лекції в майбутньому, напишіть на [email protected] (кількість місць обмежена).

DSC_7032 DSC_7088


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як і навіщо молоді впливати на справи громади: поради та інструменти експертів проєкту «Активна молодь – сильна громада»

Під’їзд, якого не стало. Як у Запоріжжі відновлюється будинок на Соборному

Як чернігівська броварня відновлює виробництво — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Про садівництво під постійними обстрілами — історія з циклу Суспільного «ТутРемБуд»

Представлено результати проєкту «Розробка рекомендацій щодо формування ефективних місцевих політик через вимірювання згуртованості громад»

“Ветерани справляться з будь-якими завданнями. Наш досвід і є нашою перевагою”, – ветеранка Світлана Келип