Допомога для ВПО з бюджетів Прикарпаття: “Молода Просвіта” починає дослідження місцевих програм

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” розпочинає дослідження, яку допомогу чи послуги, що фінансуються з бюджетів Івано-Франківської міської та обласної рад, можуть отримати ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

МП_
Допомога для ВПО з бюджетів Прикарпаття: “Молода Просвіта” починає дослідження місцевих програм

Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта” розпочинає дослідження, яку допомогу чи послуги, що фінансуються з бюджетів Івано-Франківської міської та обласної рад, можуть отримати переміщені люди. 

Для цього “Молода Просвіта” запрошує активістів з-поміж ВПО та місцевих зголошуватися до робочої групи. Під час засідань планують виокремити потреби, які зараз найбільше хвилюють нових мешканців Франківщини, і на їх основі подати офіційні запити до місцевих рад.

В організації зазначають, що в громадах та області діють програми, по яких можна отримати допомогу на лікування, а також кредитування нового житла, розвитку бізнесу, або підтримку для військових, їх сімей тощо. Чи мають змогу скористатися коштами з місцевих бюджетів і ВПО, покаже заплановане дослідження. Власне, воно відбуватиметься у рамках проєкту “Представлення інтересів ВПО на рівні програм міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області”.

“Ця робота стане логічним продовженням уже розпочатого нами аналізу у 2021 році. Тоді ми надіслали запити до 24 областей України з метою з’ясувати, чи надавалася підтримка через окремі програми для українців, що отримали статус ВПО під час АТО. Новий етап дасть чітку картину, як змінилася ситуація після 2022 року і до розв’язання яких проблемних питань ВПО зараз долучені місцеві ради. Звісно ж, найбільший акцент у дослідженні буде саме на Івано-Франківську область”, – зазначає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк

Зібрані дані ляжуть в основу аналітичного звіту, який підготує організація. 

Після його видачі планують знову зібрати робочу групу й напрацювати рекомендації з пропозиціями, що допоможуть покращити певні програми. Їх надішлють для розгляду на профільних комісіях та сесіях Івано-Франківської обласної і міської рад. 

Запропоновані зміни до програм зможуть підвищити доступ переміщених людей до підтримки органами місцевого самоврядування у нових громадах та сприяти належній інтеграції як мешканців.

 

Проєкт “Представлення інтересів ВПО на рівні програм міста Івано-Франківська та Івано-Франківської області”, виконується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта” і став можливим в межах програми “Єднання заради дії”, що втілюється IREX за підтримки Державного департаменту США. Вміст є виключно відповідальністю Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта” та необов’язково відображає погляди IREX чи Державного департаменту США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Навчання з проєктного менеджменту та основ бюджетного процесу в сільских громадах Херсонщини

Подкасти про адвокацію простими словами

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

Вишнівецька громада на Тернопільщині відтепер має молодіжний простір

"Абетка саморегуляції 6.0" - подорож до себе, яка завершиться ретритом в Карпатах

Розпочалась програма "Соціальне репетиторство": безкоштовне навчання школярів 1-4 класів та підготовка до НМТ для 10 класів