Допомагати тим, хто нас захищає. Інклюзивний соціальний бізнес для воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб

В Українській соціальній академії триває Місяць інклюзії, впродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств. Зазначимо, що термін «інклюзія» в Україні зараз ...

USA_ads_facebook_on blue_bg-03
Допомагати тим, хто нас захищає. Інклюзивний соціальний бізнес для воїнів АТО та внутрішньо переміщених осіб

В Українській соціальній академії триває Місяць інклюзії, впродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств. 

Зазначимо, що термін «інклюзія» в Україні зараз використовується, переважно, коли мова йде про людей з інвалідністю. Однак у світовій практиці, говорячи про «інклюзивний підхід», мають на увазі чимало соціально вразливих груп: людей з інвалідністю, літніх людей, мігрантів та ін.

Цього разу ми вибрали найцікавіші українські кейси інклюзивних підприємств, які допомагають колишнім бійцям АТО ти внутрішньо переміщеним особам отримати підтримку та інтегруватись в мирне життя.  

На жаль, колишнім захисникам України часто важко адаптуватись до мирного життя і зрозуміти, чим займатись далі. Чудовий вихід — соціальне підприємництво, яке дає можливість стабільно заробляти та вирішувати при цьому соціальну проблему. 

Кав’ярня «Поруч»

Кав’ярня «Поруч» заснована при центрі підтримки ветеранів у Краматорську — а 80% прибутку від закладу йде на його розвиток. «Нам давно було потрібне місце, де люди могли б перекусити, випити кави та поспілкуватися один з одним», — розповідає її засновник, випускник Акселератора Української соціальної академії Володимир.

Заклад відкрився в квітні 2019 року — з того часу став центром ветеранської спільноти.  У найближчих планах засновників — придбати обладнання та зробити ремонт, а згодом — розповсюджуються по всій області, розвивають ветеранське підприємництво та ресоціалізувати спільноту. «Війна триває вже 5 років, і коли вона закінчиться -— поки що невідомо. Тому продовжуємо обжарювати каву, варити смачні напої та зустрічати нових членів ветеранської спільноти», — коментує Володимир.

«Рукомисли»

Виробів з вовни у техніці сухого та мокрого валяння, речі, розписані вручну у техніці батік — все це серед асортименту товарів соціального підприємства «Рукомисли». Купуючи товари «Рукомислів» ви допожете людям, які потрапили у кризові життєві ситуації: внутрішньо переміщеним особам, жінкам, які постраждали від домашнього насилля, безробітним, постраждалим від торгівлі людьми, учасникам бойових дій та іншим.

Всім працівникам «Рукомислів» пропонують пройти навчання та отримати навички роботи з деревом, вовною або навчитися малювати батики. А ще спіробітникам підприємства надають психологічну та юридичну підтримка.

До складу підприємства входить майстерня з обробки деревини та майстерня з валяння та розпису по тканині. «Рукомисли» були засновані  громадською організацією Центр «Жіночі перспективи» ще у 2015 році і за цей час майстерня «Рукомислів» стала тим місцем, куди можна прийти, поспілкуватися, придумати нові ідеї, реалізувати себе у творчості.

Медичний центр «Надія»

Реалізувати заплановане можливо — потрібен тільки продуманий план дій, — вважає випускник Української Соціальної Академії, колишній боєць АТО Андрій Бондарук. Він мріяв про відкриття медичного центру ще давно — і навіть орендував приміщення й почав робити ремонт. Але системного розуміння, як вести бізнес: налагодити систему обліку, зробити всі дозвільні документи, рекламуватися — у нього не було.

«На навчанні мене вразив рівень викладачів, що давали лише практичні реальні знання. Плюс заряд мотивації та бажання впроваджувати проекти на практиці», — розповідає Андрій.

Результатом навчання стало відкриття медичного центру «Надія» в Чорткові. Наразі в центрі приймають дерматовенеролог-трихолог, гінеколог, уролог, проктолог-хірург, кардіолог, працює кабінет естетичної медицини та косметології.

Місяць інклюзії в Українській соціальній академії триває — найближчим часом ми поділимося найцікавішими кейсами соціальних підприємств, які допомагають бійцям АТО та внутрішньо переміщеним особам. Тож слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Фейсбуці!


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії