DOCUDAYS UA продовжує подорож по Компаніївському районі

Що об’єднує села Компаніївського району Лозуватку, Петрівку, Першотравенку та гуртожиток Компаніївського технікуму ветеринарної медицини? А об’єднує їх те, що в перший день зими 2015 року тут ...

докудейс
DOCUDAYS UA продовжує подорож по Компаніївському районі

Що об’єднує села Компаніївського району Лозуватку, Петрівку, Першотравенку та гуртожиток Компаніївського технікуму ветеринарної медицини? А об’єднує їх те, що в перший день зими 2015 року тут відбулися покази фільмів ХІІ Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно про права людини DOCUDAYS UA, які організувала Компаніївська громадська організація «Взаємодія».

Спочатку мешканці с. Лозуватка переглянули в приміщенні сільської бібліотеки кінострічку російського режисера Дєніса Шабаєва «Разом». В кінофільмі показано, як батько з дочкою подорожують на автомобілі, і таким чином проводять час разом, хоча до цього протягом року вони не бачились. Глядачі відмітили, що кожна дитина має право на сім’ю і добре, що батько намагається зробити доньку щасливою дитиною. І йому це вдається, бо якщо на початку фільму дівчинка прокидається зі сльозами, та наприкінці – з посмішкою. Батько зміг здійснити мрію доньки – зустрітися з Пеппі, та чи зможе він допоїти здійсненню усіх її мрій? Також глядачі зауважили, що, на жаль, усім нам доводиться, так як і герою фільму, через роботу обділяти наших дітей увагою, але інакше не можна, бо на сім’ю ж потрібно заробляти гроші. Та все-таки потрібно більше часу проводити зі своїми дітьми, від цього ми зробимо як їхнє, так і наше життя щасливішим.

Потім у Петрівській сільській бібліотеці місцеві мешканці дивилися анімаційний кінофільм «Зламані гілки» (Ізраїль, режисер Аяла Шарот), в якому єврейка, що втратила всіх своїх рідних внаслідок порушення права на життя фашистами в період Другої світової війни, розповідає про своє життя. Глядачі сказали, що хоч головну героїню і врятував переїзд до Ізраїлю, та було і порушення її прав у тому, що під тиском викладачів довелося змінити їй своє ім’я Міхла на Міхаль. А коли вона жила в Польщі, то також порушувались її права в школі, коли інші діти сміялися з єврейських дітей.

Першотравенська сільська бібліотека виявила оригінальність в тому, що бібліотекар домовився про показ в сільській раді, бо на відміну від приміщення бібліотеки там тепло. І місцеві мешканці, хоч і в тісному, але теплому приміщенні подивилися фільм про вибори президента Кенійської школи «Цап за голос» (Нідерланди, режисер Єрун ван Велзен). Глядачі відмітили схожість з виборами на Україні в тому, що також у виборчому процесі багато вирішує підкуп виборців, та є і те, чому потрібно повчитися у кенійських дітей, адже жоден із кандидатів не поливав брудом конкурентів.

В гуртожитку Компаніївського технікуму ветеринарної медицини було показано фільм «Нотатки з Ліберії» (США, режисери Рьо Муракамі, Джадд Ерліх), цей кінофільм було змонтовано на основі кадрів американського режисера японського походження Рьо Муракамі, що помер через малярію. Ці кадри являються єдиним доказом того, що завдяки компанії «Firestone» в Ліберії на плантаціях каучукових дерев нещадно експлуатуються за мізерну платню люди, у яких є лише один вихідний на рік, у Різдво. Студенти були приголомшені побаченим і говорили про те, що не можна так знущатися з людей. Також глядачі зазначили, що і на Україні трапляються випадки експлуатації людей, і з цим необхідно боротися. Учасники показу вкотре говорили про людську гідність, про право людини на гідні умови життя і праці, на відпочинок.

У гуртожитку організатори фестивалю не обмежилися показом кінофільму, для студентів було влаштовано форум-театр, в якому вони намагалися вирішити одну із проблем – конфлікт з черговим. І хоча повністю шлях вирішення конфлікту знайдено не було, бо була відсутня одна сторона конфлікту, та студенти все одно змогли подивитися на це з іншого боку і обговорити причини конфлікту. Більшість визнала, що у будь-якій конфліктній ситуації не може бути винною лише одна сторона.

Черговий день показів документального кіно у Компаніївському районі завершився. 2 грудня відбудуться покази в с. Іванівка Новоукраїнського району.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні