Дніпропетровські навчальні заклади впровадять міжнародні навчальні програми

27 освітніх закладів області будуть навчатися за міжнародними навчальними програмами Junior Achievement. У 2023-2024 навчальному році будуть два курси: «Компанія» та «Фінансова грамотність».У серпні ...

pexels-bongkarn-thanyakij-3787317
Дніпропетровські навчальні заклади впровадять міжнародні навчальні програми

27 освітніх закладів області будуть навчатися за міжнародними навчальними програмами Junior Achievement. У 2023-2024 навчальному році будуть два курси: «Компанія» та «Фінансова грамотність».

banner_NavchRik_Dnipropetrovska_Obl

У серпні 2023 року деякі навчальні заклади Дніпропетровщини ухвалили рішення ввести в навчальний план курси «Фінансова грамотність» та «Компанія». Причому, 13 з них обрали одразу дві програми. Участь для учнів та вчителів – безкоштовна.

З нового навчального року міжнародні програми запрацюють у закладах освіти в таких містах як Дніпро, Зеленодольськ, Кам’янське, Кривий Ріг, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Першотравенськ, Покров, селищах Магдалинівка, Петриківка, Софіївка, Томаківка та селах Божедарівка, Саксагань, Шев’якине.

«У вересні 2023 року громадська організація Junior Achievement Ukraine розширює свою діяльність на нові регіони. До нас звернувся небайдужий до майбутнього учнів директор Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Дніпропетровській області Віктор Михайлович Василенко. Після онлайн зустрічі з директорами закладів освіти, незважаючи на непросту безпекову ситуацію з функціонуванням закладів освіти у Дніпропетровській області, багато навчальних закладів вирішили запровадити програми JA для своїх учнів. Наша місія – дати знання і практичні підприємницькі навички новому поколінню українців, щоб наші діти змогли досягати успіху в процвітаючій Україні», – розповів про старт навчальних курсів Андрій Турак, директор з розвитку Junior Achievement Ukraine.

Програми від Junior Achievement успішно працюють з 1919 року. Понад 15 мільйонів студентів у всьому світі навчаються за програмами JA у більш ніж 100 країнах світу, і з 2021 року програми JA доступні в Україні. Навчальні програми курсів з підприємництва “Компанія” та “Фінансова грамотність” отримали гриф Міністерства освіти і науки України.

Нагадаємо, у 2022-2023 навчальному році в якості пілотних областей були обрані Львівська та Чернівецька, оскільки вони прийняли найбільшу кількість ВПО. У програмі з підприємництва «Компанія» взяли участь 37 навчальних закладів з цих областей. Учасниками стали понад 300 учнів, близько 50 вчителів і 20 бізнес-менторів. Учні заснували та успішно запустили 40 міні-компаній.

26 травня 2023 року відбувся національний конкурс «Учнівська компанія року». Команда «Зігріємо Україну» Чернівецького професійного ліцею автомобільного сервісу з бізнес-проєктом створення портативних турбопічок стала переможцем. У липні 2023 року ця учнівська команда представила Україну на європейському конкурсі з молодіжного підприємництва Gen-E у Стамбулі.

Довідка. Junior Achievement Ukraine – це неприбуткова громадська організація, провайдер навчальних програм з підприємництва та фінансової грамотності для молоді. Організація є частиною всесвітньої мережі Junior Achievement, що веде свою діяльність з 1919 року у понад 100 країнах світу. Її місія – підготовка молоді до ринку праці, кар’єрного і особистого розвитку.

Громадську організацію Junior Achievement Ukraine створено у жовтні 2021 року. Першими учасниками її навчальних програм та тренінгів стали студенти і педагоги закладів Запорізької та Донецької областей. Після повномасштабного вторгнення, з вересня 2022 року, програма стартувала у Львівській і Чернівецькій областях.

З вересня 2023 року заплановано розширення ще на 7 нових регіонів – Вінницька, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Київська, Тернопільська, Хмельницька області та місто Київ – та відновлення діяльності у Запорізькій і Донецькій областях.

Проєкт фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і підтримується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Благодійники надали теплу підтримку потребуючим Іллінівської громади

Якісне інформування – це 80% успіху громади: у Володимирі посадовці вчилися ефективніше працювати з громадянами

PalyHub in Ukraine: підбиваємо підсумки та готуємось до Різдвяних свят

Громади Закарпатської області презентували проєкти cтратегій розвитку на період до 2027 року

Відеокурс “Подолати бар’єри: право жінок, які живуть із ВІЛ, на захист”

В Тернополі пройшов тренінг для волонтерів