Для перереєстрації релігійної організації тепер необхідно звертатися до нотаріуса

Верховна Рада прийняла закон, який вимагає від усіх юридичних осіб, у тому числі релігійних організацій, нотаріального посвідчення підписів їх керівництва на підтвердження рішення про реєстрацію чи ...

закон
Для перереєстрації релігійної організації тепер необхідно звертатися до нотаріуса

Верховна Рада прийняла закон, який вимагає від усіх юридичних осіб, у тому числі релігійних організацій, нотаріального посвідчення підписів їх керівництва на підтвердження рішення про реєстрацію чи внесення змін до статуту.

Одночасно із внесенням позитивних змін до Податкового кодексу, 6 жовтня парламент прийняв “антирейдерський закон” (законопроект № 5067), спрямований на захист права власності, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Прийнятий закон передбачає звернення до нотаріуса перед поданням документів на зміну відомостей  про юридичну особу чи перереєстрацію статутів, що в тому числі поширюється на перереєстрацію релігійних організацій та утворення нових релігійних громад.

До статті 15 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» внесені такі зміни:

“Рішення уповноваженого органу управління юридичної особи, що подається для державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі, викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення на загальних зборах). Справжність підписів на такому рішенні повинна бути нотаріально засвідчена, крім випадку передбаченого законом.

До випадків, передбачених законом, віднесено зміну відомостей про громадське об’єднання чи благодійну організацію, а також реєстрація нового громадського об’єднання. Крім цього, законопроект звільнив профспілки від сплати адміністративного збору за перереєстрацію їх установчих документів, а для громадських об’єднань і благодійних організацій його розмір зменшено втричі.

Однак релігійні організації опинилися поза увагою Верховної Ради.

“Доопрацьований проект № 5067 був зареєстрований у парламенті лише в понеділок, у середу був підтриманий профільним Комітетом, а вже в четвер – проголосований в цілому як закон, минаючи друге читання, тому часу на своєчасне реагування було дуже мало. Очевидно ця поспішність обумовила такі неточності у законопроекті, залишаючи оплатність реєстрації релігійних організацій та необхідність звернення до нотаріуса в усіх випадках без виключення”, – зауважує виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін.

Прийнятий Закон набуде чинності після його підписання та оприлюднення.

Нагадаємо, що Податковий кодекс України передбачає загальну перереєстрація статутів всіх релігійних організацій, як умову збереження їх неприбуткового статусу. Вартість внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб для релігійних організацій на сьогодні складає 410 гривень.

Читайте також:  Законопроект 5050 прийнято: чи реєструвати статути? 

Як повідомляв ІРС, 6 жовтня Верховна Рада прийняла за основу та в цілому законопроект № 5050 про внесення змін до Податкового кодексу України, які вирішують низку проблем зі збереженням релігійними організаціями свого неприбуткового статусу.

Раніше Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, чим дав старт до перереєстрації всіх неприбуткових організацій у новому Реєстрі.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

В Чернігові презентували Громадський центр правосуддя

Об’єднання зусиль медиків, соціальних служб і НУО задля телехоспісної допомоги

Про конфлікти в громадах. Навчання на Одещині

Волинські надавачі правової допомоги посилюють спроможність захищати права біженців та шукачів притулку

Правоспроможна громада: забаганка чи необхідність?

Яка система прийому та контролю виконання звернень громадян створюється в Нижньодуванській громаді?