Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України

Дев'ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України обговорили на міжобласному круглому столі, що відбувся 26 червня у бізнес центрі «Олександрівський» на платформі ...

Додано:
frgn

ФРМ
Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України

Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України обговорили на міжобласному круглому столі, що відбувся 26 червня у бізнес центрі «Олександрівський» на платформі Експертно-громадської ради миколаївського міськвиконкому та коаліції #ГромадськаПрефектура.

Учасниками заходу стали 36 представник громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування з у Миколаєві, Херсоні, Одесі та Вознесенську.

Відкриваючи захід, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михаил Золотухин представив історію становлення коаліції #ГромадськаПрефектура, як нового сервісу громадськості:

«…Наш сервіс-розбудова «мостів порозуміння» громад, посадовців та депутатів для напрацювання дієвих рецептів для долання викликів становлення спроможних місцевих громад та їх розвитку. Таким болючим питання, що загострено COVID-19 долання мартнотрацтва /ефективність місцевих бюджетних процесів.

Ми пропонуємо з одного боку, компетентну, неупереджену експертизу та громадський аудит відповідності вимогам національного законодавства та аудит ефективності  місцевих рішень. А з іншого, дієву модель порозуміння на платформах громадських дорадчих органах при міськвиконкомах та їх структурних підрозділах. Саме ці 9 успіхів та уроків практик громадських префектів ми сьогодні обговоримо».

В основної частині вебенару презентовано 10 практик громадських префектів:

  1. Анна Кашуба. «Фонд ініціативного розвитку» ( м. Миколаїв). Тема: Ефективність використання коштів бюджету м. миколаєва» на міську політику енергозбереження».  (Презентація  )
  2. Борис Кудар, ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини». Тема: Порівняльний аналіз заходів, виконаних за кошти благодійної допомоги та за бюджетні кошти у 2019 р. (файл Ч.2. Бюджети школ.pptx);
  3. Анастасія Дубогрій. ГО «Антикорупційні ініціативи Миколаївщини (м. Миколаїв»). Тема: Ефективність видатків на капітальні ремонти школи та дитячих садків».  Презентація .
  4. Тетяна Зелінська, ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» (ВАРМД)» (м. Вознесенськ) Тема: «Громадський аудит ефективності використання комунальної власності територіальної громади міста Вознесенська в інтересах її жителів. Презентація 
  5. Д’якова Оксана .Депутат херсонської міськради  ГО «Громадскі префекти Херсона». Тема: Громадський контроль задля підвищення ефективності використанння бюджетних видатків Управлінням естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради. (Презентація ;
  6. Анна Парфёнова, ГО «Розвиток» (м. Херсон). Тема: Звіт за результатами громадського аудиту ефективності аналізу та контролю Херсонської міської ради за ефективністю витрачання бюджетних коштів та діяльністю комунальних підприємств міста Херсона. (Презентація );;
  7. Дмитро Карлюка. ГО «Імпульс Херсонщиніи». Тема: Аналіз ефективності використання бюджетних коштів на компенсацію проїзду пільгових категорій» (Презентація Dod 6 Імпульс херсонщини.pptx);
  8. Аркадій Топов, ГО Антикорупційний офіс», м. Одеса. Презентація Dod 7 Grom Budg Odesa.pptx);
  9. Сергій Сідляр, ОСН «Ялти» (м. Миколаїв). Тема: Аудит використання бюджетних коштів, програми організації благоустрою адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради. (Презентація Dod 8 OSN Ялты.pptx );;

А так прокоментував подію голова Експертно- громадської ради Миколаївського міськвиконкому Артем Ващиленко :

«Розум не приходить разом з кріслом! – ця влучна фраза одного з учасників Круглого столу, # ГромадськіхПрефектур Півдня України, сьогодні 26 червня 2020 го відбувся в Миколаєві, характеризує якість багатьох чиновницьких і депутатських дій!

Сильне та ефективне громадянське суспільство, здатне компетентно впливати на формування порядку денного розвитку свого регіону, контролювати роботу органів влади та місцевого самоврядування! У Миколаєві ми активно діємо через інструменти Експертно-Громадської Ради та галузевих рад! 

За круглим столом сьогодні ми домовилися про план подальших спільних дій префектури Миколаївській і Херсонській області. 

Вдячний Фонду Розвитку Міста Миколаєва за системну підтримку громадянського суспільства!»

 Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

_______________________________________________________________

Круглий стіл є підсумковим заходом проекту Демократія та законність для ефективних місцевих бюджетів на півдні України», якій реалізовано ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Національного Фонду підтримки демократії (NED) в рамках діяльності Мережі із розвитку місцевої демократії» 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Визначені переможці Конкурсу соціальних ініціатив 2021 за підтримки Європейського Союзу

Як допомагають бездомним котикам та песикам в Харкові

Перша груднева добірка актуальних можливостей

Підприємствам пропонують пройти оцінку сталого розвитку

ІзбірКом домігся скасування обмеження по допуску журналістів до будівлі ОДА

Grammarly продовжує дію безкоштовної пропозиції для НУО до кінця 2022 року