Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України

Дев'ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України обговорили на міжобласному круглому столі, що відбувся 26 червня у бізнес центрі «Олександрівський» на платформі ...

Додано:
frgn

ФРМ
Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України

Дев’ять практик взаємодії для ефективності місцевих бюджетів півдня України обговорили на міжобласному круглому столі, що відбувся 26 червня у бізнес центрі «Олександрівський» на платформі Експертно-громадської ради миколаївського міськвиконкому та коаліції #ГромадськаПрефектура.

Учасниками заходу стали 36 представник громадянського суспільства та органів місцевого самоврядування з у Миколаєві, Херсоні, Одесі та Вознесенську.

Відкриваючи захід, директор ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» Михаил Золотухин представив історію становлення коаліції #ГромадськаПрефектура, як нового сервісу громадськості:

«…Наш сервіс-розбудова «мостів порозуміння» громад, посадовців та депутатів для напрацювання дієвих рецептів для долання викликів становлення спроможних місцевих громад та їх розвитку. Таким болючим питання, що загострено COVID-19 долання мартнотрацтва /ефективність місцевих бюджетних процесів.

Ми пропонуємо з одного боку, компетентну, неупереджену експертизу та громадський аудит відповідності вимогам національного законодавства та аудит ефективності  місцевих рішень. А з іншого, дієву модель порозуміння на платформах громадських дорадчих органах при міськвиконкомах та їх структурних підрозділах. Саме ці 9 успіхів та уроків практик громадських префектів ми сьогодні обговоримо».

В основної частині вебенару презентовано 10 практик громадських префектів:

  1. Анна Кашуба. «Фонд ініціативного розвитку» ( м. Миколаїв). Тема: Ефективність використання коштів бюджету м. миколаєва» на міську політику енергозбереження».  (Презентація  )
  2. Борис Кудар, ГО «Учбово-методичний центр захисту прав людини». Тема: Порівняльний аналіз заходів, виконаних за кошти благодійної допомоги та за бюджетні кошти у 2019 р. (файл Ч.2. Бюджети школ.pptx);
  3. Анастасія Дубогрій. ГО «Антикорупційні ініціативи Миколаївщини (м. Миколаїв»). Тема: Ефективність видатків на капітальні ремонти школи та дитячих садків».  Презентація .
  4. Тетяна Зелінська, ГО «Вознесенська асоціація розвитку місцевої демократії» (ВАРМД)» (м. Вознесенськ) Тема: «Громадський аудит ефективності використання комунальної власності територіальної громади міста Вознесенська в інтересах її жителів. Презентація 
  5. Д’якова Оксана .Депутат херсонської міськради  ГО «Громадскі префекти Херсона». Тема: Громадський контроль задля підвищення ефективності використанння бюджетних видатків Управлінням естетики та зовнішньої реклами Херсонської міської ради. (Презентація ;
  6. Анна Парфёнова, ГО «Розвиток» (м. Херсон). Тема: Звіт за результатами громадського аудиту ефективності аналізу та контролю Херсонської міської ради за ефективністю витрачання бюджетних коштів та діяльністю комунальних підприємств міста Херсона. (Презентація );;
  7. Дмитро Карлюка. ГО «Імпульс Херсонщиніи». Тема: Аналіз ефективності використання бюджетних коштів на компенсацію проїзду пільгових категорій» (Презентація Dod 6 Імпульс херсонщини.pptx);
  8. Аркадій Топов, ГО Антикорупційний офіс», м. Одеса. Презентація Dod 7 Grom Budg Odesa.pptx);
  9. Сергій Сідляр, ОСН «Ялти» (м. Миколаїв). Тема: Аудит використання бюджетних коштів, програми організації благоустрою адміністрацією Заводського району Миколаївської міської ради. (Презентація Dod 8 OSN Ялты.pptx );;

А так прокоментував подію голова Експертно- громадської ради Миколаївського міськвиконкому Артем Ващиленко :

«Розум не приходить разом з кріслом! – ця влучна фраза одного з учасників Круглого столу, # ГромадськіхПрефектур Півдня України, сьогодні 26 червня 2020 го відбувся в Миколаєві, характеризує якість багатьох чиновницьких і депутатських дій!

Сильне та ефективне громадянське суспільство, здатне компетентно впливати на формування порядку денного розвитку свого регіону, контролювати роботу органів влади та місцевого самоврядування! У Миколаєві ми активно діємо через інструменти Експертно-Громадської Ради та галузевих рад! 

За круглим столом сьогодні ми домовилися про план подальших спільних дій префектури Миколаївській і Херсонській області. 

Вдячний Фонду Розвитку Міста Миколаєва за системну підтримку громадянського суспільства!»

 Прес-служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

_______________________________________________________________

Круглий стіл є підсумковим заходом проекту Демократія та законність для ефективних місцевих бюджетів на півдні України», якій реалізовано ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Національного Фонду підтримки демократії (NED) в рамках діяльності Мережі із розвитку місцевої демократії» 


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"