Десять ініціатив для зеленого відновлення п’яти громад Миколаївщини

Саме це сформували випускники серії навчань в рамках весінньої сесії «Школи громадянської дії» з Вознесенської, Бузької, Олександрівської, Березанської та Коблівської громад, які відбулись у м. ...

Додано:
frgn

pexels-startup-stock-photos-7096
Десять ініціатив для зеленого відновлення п’яти громад Миколаївщини

Саме це сформували випускники серії навчань в рамках весінньої сесії «Школи громадянської дії» з Вознесенської, Бузької, Олександрівської, Березанської та Коблівської громад, які відбулись у м. Вознесенську.

У серії навчань взяли активну участь 58 молодих лідерів, які за допомогою команди експертів з ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва» сформували 10 проєктних ідей у сферах зеленого відновлення та інтеграції ВПО у життя згаданих 5-ти громад.

Формування та діяльність мережі місцевих молодіжних хабів визнано як топ-тема учасників Школи. Так вже для молодих активістів та ВПО діють регіональні ХАБИ у Березанці «БЕКОН» (для Березанської, Коблівської і Нечаянської ТГ ) та у м. Вознесенськ (для Вознесенської, Олександрівської і Бузької ТГ).

Топ- темами згаданих ЕКО -ідей стало: Врятування Південного Бугу та малих річок; Розбудова у громадах мереж чистої питної води (місцевих брендованих бюветів); Еко-модернізація місцевих систем погодження з ТПВ; «Зелені оази» на місцевих кладовищах; Відновлення місцевих паркових зон, муніципальних лісогосподарств і лісосмуг.

Навчальні матеріали https://drive.google.com/drive/folders/17u3cNOC6IvcWHx-cvP1PcexMOOJL_tMA?usp=sharing

Голова Вознесенської молодіжної громадської ради Поліна Голик так прокоментувала напрацювання випускників навчань:

«Топ-ідеєю, що нас надихає є «РІЧКА». Ми прагнемо покращити еко- становище малої річки Мертвовід у м. Вознесенськ та Південий Буг у громадах Вознесенщини.

Навесні 2022 року замість зруйнованого бойовими діями мосту через малу річку була збудована дамба – основа дороги Миколаїв-Київ.

На жаль вже маємо застій води та перші ознаки еко – катастрофи – болота у центрі нашого рідного міста.

Також наслідками городництва та господарської діяльності є якість та кількість води у Південному Бузі, що є важливим для виживання громад Вознесенщини.

Для вирішення ЕКО- проблеми у літку 2023 р ми проведемо серію креативних подій «ЕКО-день». Його складовими будуть:

  • Креативний Еко- квест» для творчої молоді, еко-активістів та мешканців м. Вознесенська, що практикуватимуть роздільний збір сміття та благоустрій.
  • ЕКО- хакатон за участю провідних експертів та практиків, що напрацюють пропозиції органам місцевого самоврядування та державної влади щодо рецептів вирішення згаданої проблеми.
  • Засідання молодіжної громадської ради, що за допомогою запрошених експертів напрацює відповідні пропозиції до Стратегії та Плану відновлення громади.

Також перспективним ідеями нашої молодіжної команди є

“Green paradise”, мета якої створення екологічної зони відпочинку для покращення екосвідомості мешканців міста.

«Безпечний велорух = Безпечне довкілля», мета якої підвищити рівень безпечного руху».

Випускники Школи протягом 2023 р. з коуч — підтримкою #РесурснийЦентрЗеленогоВідновлення підготують, знайдуть ресурси та реалізують проекти для зеленого відновлення.

З питань коуч-супроводу проектів  звертатися до: 

  • Олексій Сидорчук, голова правління ГО «ЕКО.Березань», Тел. (вайбер) (050)251-67-57 , E-mail: [email protected]
  • Рита Жукова – головний спеціаліст  відділу стратегічного планування та розвитку Вознесенської міської ради. Тел. (вайбер) +38(097)711-10-65, E-mail: [email protected] ;
  • Маріана Капусткіна — офіс-менеджер ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва», Тел (Вайбер) , (050) 547-81-35; E-mail: [email protected].

Нагадуємо, що у четвер 15 червня 2023 р. у Березанському центрі «БЕКОН» відбудеться з тренінг-майстерня Школи  з проєктного менеджменту для молоді, зокрема ВПО.

Прес — служба ГО «Фонд розвитку м. Миколаєва»

Навчання організовано при сприянні Вознесенської міської ради в рамках проєкту «Згуртованість і демократія для ефективного відновлення ТГ», який реалізує ГО «Фонд розвитку міста Миколаєва» за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

Погляди учасників заходу не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Skills4Recovery та JA Ukraine провели ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024 у Чернівцях

У Сумах хаб ІМІ надає медійникам техніку та захисне спорядження

Юридичне\Волонтерське для ГО, волонтерів та активістів

Відбувся круглий стіл “Наш Південь: ідентичності в умовах війни”

В польському Гданську обговорили гібридні методи Росії з розгортання збройних конфліктів на прикладі першого окупованого міста Донбасу

В Одеській області обговорили співпрацю місцевої влади та неурядового сектору у гуманітарній сфері