Деснянська громада зможе формувати бюджет

Експерти Центру «Доброчин» представили Проект Бюджетного регламенту* до обговорення на круглому столі, який проходив 29 грудня 2017 року в селищі Десна Чернігівської області. *Бюджетний регламент – ...

Додано:
Nataliya Drozd

table7
Деснянська громада зможе формувати бюджет

Експерти Центру «Доброчин» представили Проект Бюджетного регламенту* до обговорення на круглому столі, який проходив 29 грудня 2017 року в селищі Десна Чернігівської області. 

*Бюджетний регламент – це інструмент, який допомагає упорядкувати процес формування та використання фінансових ресурсів територіальних громад, а також регламентує взаємовідносини між різними учасниками бюджетного процесу.

Наразі громадяни не отримують достатньо зрозумілої інформації про бюджет громади. У своєму виступі керівник Центру «Доброчин» Наталя Дрозд підкреслила, що саме пряме залучення громадськості до бюджетних процесів громади сприятиме ефективному вирішенню питань місцевого розвитку. Що потрібно робити та як діяти, щоб стати не просто спостерігачем, а учасником процесу формування бюджету? – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади та громади.

Експерти Олександр Підгорний та Віктор Бистров презентували проект Бюджетного регламенту депутатам Корюківської міської ради та представникам громадського сектору. Саме прийняття Бюджетного регламенту дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Учасники заходу вже мали змогу раніше ознайомитись з перевагами прийняття Бюджетного регламенту під час інформаційних зустрічей та неформального спілкування.

Зокрема серед переваг:

  • члени територіальної громади можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
  • нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
  • конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними і не універсальними.

Під час круглого столу учасники напрацювали пропозиції для вдосконалення проекту Бюджетного регламенту. Ознайомитися з положенням про Бюджетний регламент можна на сайті організації за посиланням

Пропозиції та зауваження до Проекту Бюджетного регламенту приймаються до 20 січня 2018 року на адреси: електронна [email protected] або [email protected], поштова: Центр «Доброчин» вул. Жабинського 13/42, м. Чернігів, 14017.

Проект «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» реалізується Центром «Доброчин» в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

table1 table2 table5 table7table10table6


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи