Держава передає землю у власність ОТГ

           До Вашої уваги короткий огляд алгоритму передачі земель з державної власності в комунальну підготовлений Департаментом містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації.        ...

3
Держава передає землю у власність ОТГ

           До Вашої уваги короткий огляд алгоритму передачі земель з державної власності в комунальну підготовлений Департаментом містобудування та архітектури Київської облдержадміністрації.

           В Україні є понад 60 мільйонів гектарів землі. З цієї кількості більш ніж 70% – це сільськогосподарські землі, причому за межами населених пунктів. Приблизно половину цих гектарів розпаювали та віддали людям. Відтак у держави залишається не менше 10 мільйонів гектарів.       

            У вересні 2017 року Кабінет Міністрів України ухвалив законопроект про передачу в управління об’єднаним територіальним громадам землі за межами населених пунктів. Виключенням є землі оборони, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, та тими, які мають важливе значення для держави.

            Водночас даним законопроектом пропонується запровадити низку антирейдерських заходів. Зокрема, встановити запобіжники щодо захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок з метою запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки.

            Варто зазначити, що Закон також передбачає зміни до Земельного кодексу, законів «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про оренду землі», надаючи додаткові повноваження сільським, селищним, міським радам ОТГ. Відповідне рішення було ухвалено 31 січня 2018 року, на засіданні Кабінету Міністрів за ініціативи Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

            Разом з тим Уряд знайшов механізм, який в межах чинного законодавства дозволяє передавати землі сільськогосподарського призначення у власність об’єднаних територіальних громад.

1       

          Держгеокадастру доручено забезпечити формування земельних ділянок шляхом проведення їх інвентаризації та передати у комунальні власність ОТГ. 
До того, як ділянки будуть передані ОТГ, управління ними Держгеокадастр здійснюватиме виключно за погодженням з органом місцевого смаоврядування відповідної громади. 

           У Київській області створено 9 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 12 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.

          Передача земель ОТГ буде здійснюватися за таким алгоритмом, а саме:

  • Клопотання ОТГ до Управління Держгеокадастру щодо проведення інвентаризації земель, що не були передані в користування;
  • Здійснення інвентаризації;
  • Реєстрація в кадастрі;
  • Передача. 

2

           Для висвітлення стану передачі земель об’єднаним територіальним громадам створено спеціальний портал otg.land.gov.ua та для отримання оперативних консультацій з даного питання від фахівців Держгеокадастру запроваджено функціонування гарячої лінії 0-800-502-528.

          Держгеокадастр оприлюднив «План-графік передачі земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад на 2018 рік». Деталі за посиланням.

План-графік передачі земельних ділянок у власність об’єднаних територіальних громад на 2018 рік у Київській області

 

№ з/п

Назва обєднаної територіальної громади

Назва району

Термін

1

Тетіївська міська об’єднана територіальна громада

Тетіївський район

Березень

2

Студениківська сільська об’єднана територіальна громада

Переяслав-Хмельницький район

Квітень

3

Фурсівська сільська об’єднана територіальна громада

Білоцерківський район

Травень

4

Пісківська селищна об’єднана територіальна громада

Бородянський район

Червень

5

Медвинська сільська об’єднана територіальна громада

Богуславський район

Липень

6

Узинська міська об’єднана територіальна громада

Білоцерківський район

Серпень

7

Дівичківська сільська об’єднана територіальна громада

Переяслав-Хмельницький район

Вересень

8

Великодимерська селищна об’єднана територіальна громада

Броварський район

Жовтень

9

Калитянська селищна об’єднана територіальна громада

Броварський район

Листопад

 

            Прийняте Урядом рішення удосконалить механізм управління у сфері земельних ресурсів, дозволить чітко і прозоро формувати дохідну частину місцевих бюджетів в частині плати за землю. У свою чергу, це стимулюватиме територіальні громади до добровільного об’єднання з метою формування спроможних органів місцевого самоврядування.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Як протистояти незаконним діям колекторів?

«Простір підтримки» запрошує до партнерства організації буферної зони для спільної реалізації програми «Гроші за роботу»

Третій ролик проєкту "Український південь" розповідає про ранню історію Одеси

У Соледарі оживає культурне життя

Церкві земля, а школярам - скандальний предмет «Основи сім’ї»: За що голосуватимуть на черговій сесії міської ради?

Неформальна зайнятість в Україні: причини, наслідки, можливі рішення