Депутат-злидень з Івано-Франківська дав у борг 13 мільйонів

“Свободівець” Гавриш потрапляє до списку злиднів і віддає сотні тисяч на партію. Керівник фракції “Батьківщина” Терешко вкладає мільйони у бізнес. Депутат від “Самопомочі” Гречанюк позичив 5 ...

Beidg1200.1200x630
Депутат-злидень з Івано-Франківська дав у борг 13 мільйонів

“Свободівець” Гавриш потрапляє до списку злиднів і віддає сотні тисяч на партію. Керівник фракції “Батьківщина” Терешко вкладає мільйони у бізнес. Депутат від “Самопомочі” Гречанюк позичив 5 мільйонів, заробивши лише 100 тисяч за три роки. 

Чому депутати зичать гроші своїм фірмам і родичам?

Найбільше в міській раді позичив представник БПП “Солідарність” забудовник Микола Ковальчук. Він задекларував 4 позики на загальну суму у понад  13,5 млн грн. Три позики він надав своїм підприємствам – ПП “Вамбуд”, ТзОВ “ОМК Інвест” та ТОВ “Ярополк”.

Натисніть для збільшення

Чого в мене гроші позичені? Бо в мене всьо вкладається просто в бізнес. Є декілька методів, по яких ти вкладаєш гроші в фірму – або поповнюєш статутний капітал або даєш фінансову допомогу на фірму. Фірма “ОМК Інвест” – це моє підприємство, яке зараз будується і розбудовується. Там цехи будуються нові, я людей набираю. І я інвестую туди гроші. Я даю гроші, інвестую. Це не тільки в мене, це у багатьох так, – коментує мільйонні позики Ковальчук.

Ще 400 000 доларів депутат позичив третім особам. Цьогоріч він потрапив до списку злиднів, заробивши лише 48 000 грн, два попередні роки входив у трійку найбагатших депутатів.

Я не хочу відкривати таємницю, кому я то позичив, бо це небезпечно для їхнього здоров’я (сміється). Ше якийсь наркоман подумає, шо в мене вдома ті гроші, а в мене четверо дітей, – зазначив депутат Ковальчук.

Керівник фракції ВО “Батьківщина” Руслан Терешко надав три позики третім особам на суму в 5,7 млн грн.

Ці гроші я позичив брату і бізнес-партнеру. Вони пішли на розвиток бізнесу, – коментуєТерешко.

Депутат від “Самопомочі” Петро Гречанюк позичив грошей на суму у 5,6 млн грн.

Гречанюк за останні три роки задекларував трохи більше 123 тис. грн доходів, окрім позичених 5,6 млн грн, ще 4,7 млн грн він витратив на придбання рухомого і нерухомого майна.

Я з 91-го року займаюся підприємницькою діяльністю. Як ви думаєте – за ці роки я міг щось заробити? Я не тільки займався як директор “МЖК “Експрес – 24” я ще й був як підприємець. Я в свій час, як підприємець, побудував два будинки, я мав ліцензію на право виконання будівельних робіт. Я це все мав і все законно. Можна перевірити через податкову – мільйонні обороти були. Просто в тих деклараціях не було такої графи – показувати грошові кошти. То зараз так просто вийшло – в ті роки не показувалось, а тепер показується. Тому така різниця велика, – коментує Гречанюк.

Ще один представник БПП «Солідарність» Володимир Яблонь закриває п’ятірку найщедріших депутатів – він позичив 2,7 млн грн.

Ці кошти я позичив родині на розвиток бізнесу, – коментує Яблонь.

Чому партія забирає в депутатів останнє?

Є серед депутатів міськради і ті, які живуть у кредит.

Депутат від ВО “Свобода” Петро Гавриш має три кредити, які в сумі скаладають майже 3,2 млн грн. За підсумками аналізу декларації 2016 року Гавриш потрапив до списку злиднів, заробивши трохи більше 2 тис. грн за рік. Однак, ще не завадило йому пожертвувати на ВО «Свобода» 120 000 грн. Також депутат позичив власній фірмі “Місто НВ” понад 200 000 грн, вклав у її статутний капітал 5,5 млн грн та зберігає в банку майже 2 млн грн.

Натисніть для збільшення

Колега Гавриша по партії та бізнесу Роман Онуфріїв має три кредити, взятих у 2011 році на загальну суму у понад 560 тис. грн. Як і Гавриш, Онуфіїв позичив фірмі “Місто НВ”, правда більшу суму коштів– 1,6 млн грн. Також сім’я депутата має заощаджень на майже 900 000 грн. Онуфріїв теж пожертвував гроші ВО «Свобода» – 130 000 грн.

Гавриш і Онуфріїв вже вдруге стали депутатами міськради від ВО “Свобода”. У цьому скликанні вони обидва працюють у бюджетній комісії. Роман Онуфріїв очолює комісію, а Петро Гавриш є її секретарем. У 2016 році Гавриш пропустив половину засідань бюджетної комісії.

Друкарня Гавриша і Онуфріїва “Місто НВ” отримує більшість підрядів на друк від міськради, а минулоріч депутати орендували для неї комунальне приміщення по 6,75 грн за квадратний метр.

За час написання матеріалу журналісти Громаського руху ЧЕСНО кілька разів намагались сконтактуватися з обома депутатами, однак телефонні дзвінки обидва ігнорували. На останній сесії міськради голова фракції “Свобода” Онуфріїв коментар давати відмовився, зіславшись на те, що має працювати.

Щедрий депутат Ковальчук з БПП має два кредити на понад 560 000 грн.

Очільник місцевої “Батьківщини” Руслан Терешко, позичивши 5,7 млн грн, має кредит на 513 000 грн у банку.

Ой, я вже так не пригадаю, нащо брав ці кошти. То було десять років тому. Ця сума не є надто великою, враховуючи, що я вже понад 20 років займаюсь бізнесом. Скажем так – гроші я брав на розвиток бізнесу, щоб поповнити статутний капітал. За ці кошти нічого не купувалось, – зазначає Терешко.

Екс-керівник обласної організації БПП «Солідарність» Володимир Кушнір  винен своєму колезі по бізнесу Олександру Шаблєвському 350 000 грн.

Я дійсно позичив ці гроші. Ми розвиваємо бізнес і купували нове приміщення для підприємства. Мій бізнес-партнер позичив мені кошти, – коментує Кушнір.

Нагадаємо, Громадський рух ЧЕСНО проаналізував е-декларації депутатів Івано-Франківської міської та обласної рад та склав рейтинги багатіїв, злидарів та власників найбільших статків. Також, за підсумками аналізу декларацій 2016 року представники ЧЕСНО надіслали звернення в НАЗК з проханням перевірити порушення в декларації депутатів Сергія Абрам’яка та Петра Гречанюка.

Автори: Віталій Світлик, Михайло Джогола


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку