Давати роботу та будувати соціальні зв’язки. Інклюзивний бізнес для соціально вразливих груп людей

В Українській соціальній академії триває Місяць інклюзії, впродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств. Сам термін «інклюзія» увійшов у широкий вжиток в Україні ...

57760dc-6
Давати роботу та будувати соціальні зв’язки. Інклюзивний бізнес для соціально вразливих груп людей

В Українській соціальній академії триває Місяць інклюзії, впродовж якого ми розповідаємо про успішні кейси інклюзивних соціальних підприємств. 

Сам термін «інклюзія» увійшов у широкий вжиток в Україні відносно нещодавно — і зараз використовується, переважно, коли мова йде про людей з інвалідністю. Однак у світовій практиці, говорячи про «інклюзивний підхід», мають на увазі чимало соціально вразливих груп: людей з інвалідністю, літніх людей, мігрантів та ін.

Ці групи людей в Україні стикаються з низкою бар’єрів — від суспільних упереджень складнощів з працевлаштуванням. Чудових спосіб їх вирішення — соціальне підприємницво, яке дає можливість стабільно заробляти та вирішувати при цьому соціальну проблему. 

Цього разу ми вибрали найцікавіші українські кейси інклюзивних підприємств, які дають роботу представникам вразливих груп та допомагають їм відновити соціальні зв’язки.  

Happy Ecowood

Соціальний стартап HappyEcoWood працевлаштовує людей, раніше залежних від алкоголю та наркотиків — адже цій категорії людей важко знайти роботу. Його засновники — випускники Українскої соціальної академії Юлія Дремлюга та  Вадим Москаленко. Підприємство виготовляє дитячі майданчики та передає кожен п’ятий із них багатодітним сім’ям. «Дітям в нашій країні не вистачає любові та турботи. А дорослі часто втрачають сенс свого життя — багато людей, в минулому залежних, довго шукають роботу», — коментує свою їдею Вадим.

Під час навчання в Українській соціальній академії HappyEcoWood розробили комунікаційну стратегію. А ще за порадою ментора взяли участь у проекті 1+1. «Але найбільше, що дала нам Академія — це можливість знаходитись в колі однодумців. Цікаво було дізнатися історії інших проектів — це допомагає отримати натхнення для подальшої роботи», — розповідає Юлія Дремлюга.

57760dc-6

Кафе Витанія

Кафе «Витанія» засноване Благодійним Фондом «Карітас» та працює у Дрогобичі. У меню — перші та другі страви, піца, напої та солодкі смаколики. Кафе користується великою популярністю серед містян, адже там пропонують домашні страви по найдемократичнішим цінам у Дрогобичі. 

Серед працівників кафе є люди з інвалідністю. А виручені з продажу страв кошти йдуть допомогу бідним, сиротам, та людям з інвалідністю. Так, кожного місяця сюди приходить 15-20 малозабезпечених і безпритульних людей: вони можуть безкоштовно поїсти в кафе або ж взяти їжу з собою. Також тут організовуються кілька разів в рік обіди для декількох десятків людей водночас. 

В кафе регулярно збираються люди похилого віку, безпритульні, самотні, знедолені. Це дозволяє не лише надати разову допомогу потребуючій людині, а допомогти їй почати спілкуватись та взаємодіяти з іншими людьми, дізватись про способи вирішення своїх проблем та самій допомагати іншим.

«Наше завдання — створити умови для того, щоб люди самі покращували своє життя, роблячи те, що в їхніх силах. А ми маємо допомогти їй в цьому», — розповідає  директор Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії о. Ігор Козанкевич.

13641304_863227767155200_3327866240441489194_o

«Емаус-Оселя»

«Емаус-Оселя» – це громадська організація, яка знаходиться у селі Винник Львівської обасті і допомогає безпритульним, бідним та людям, які в минулому мали залежності. Адже через втрачені родинні та соцальні зв’язки їм важко інтегруватись в суспільство.

При організації працює благодійна крамничка, у якій можна придбати вживані меблі, одяг, посуд, предмети побуту та інші речі, які віддають для благодійних цілей мешканці Львова та Винник.

Кошти, виручені від продажу цих речей, йдуть на допомогу 25 бездомним людям, які живуть і працюють в спільноті, 100 бездомним, які кожного тижня отримують гарячі обіди та 30-40 особам, які щодня отримують санітарно-гігієнічні послуги та 400 людям, для яких організовують Різдвяні вечері та Великодні сніданки.

З часом крамниця «Емаус – Оселя» стала чимось більшим, ніж місцем, де люди купляють вживані речі. У «Емаус» крамничку позиціонують як культурний осередок, де можна з користю і приємністю провести час. Тут гуртується коло друзів «Оселі», проводять вечірні перегляди кінофільмів,  майстер-класи, концерти та літературно-мистецькі зустрічі.

29258276_2992858497403028_4762331914730209280_n

Місяць інклюзії в Українській соціальній академії триває — найближчим часом ми поділимося найцікавішими кейсами соціальних підприємств, які допомагають бійцям АТО та внутрішньо переміщеним особам. Тож слідкуйте за новинами на нашій сторінці у Фейсбуці!

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?