Cтартував Проект ЄС «Право-Justice», який здійснюватиме реформу сектору юстиції

18 червня 2018 року конференцією високого рівня розпочав свою роботу фінансований Європейським Союзом Проект «Право-Justice», який підтримуватиме реформу сектору юстиції та правосуддя найближчі 2,5 ...

35649187_924226801112279_7957535670237396992_n
Cтартував Проект ЄС «Право-Justice», який здійснюватиме реформу сектору юстиції

18 червня 2018 року конференцією високого рівня розпочав свою роботу фінансований Європейським Союзом Проект «Право-Justice», який підтримуватиме реформу сектору юстиції та правосуддя найближчі 2,5 роки. 

“Європейський Союз підтримує реформу сектору юстиції в Україні уже протягом десятиліття консультаціями, тренінгами та найкращими практиками щодо встановлення верховенства права. Водночас з новим проектом “Право-Justice” ЄС продовжить допомагати Україні у посиленні ефективності своїх інституцій”, – підкреслив Хюг Мінгареллі, Голова Представництва Європейського Союзу в Україні, під час відкриття конференції приуроченої до запуску “Право-Justice”.

Проект співпрацюватиме разом з українськими партнерами над вдосконаленням механізму визначення політики та координації роботи сектору юстиції, судів та органів судової влади, а також Міністерства юстиції як регулятора приватних юридичних професій (адвокатів, нотаріусів, приватних виконавців, арбітражних керуючих).

«Проект ЄС «Право-Justice» та інші міжнародні партнери будуть працювати з установами сектору юстиції в Україні, аби допомогти забезпечити їхню більшу незалежність, підзвітність та орієнтованість на надання якісних послуг», – зазначив Керівник Проекту «Право-Justice» Довидас Віткаускас.

Серед іншого Проект «Право-Justice» і надалі підтримуватиме розробку тестових завдань для перевірки професійних юридичних знань суддів, проведення психологічного тестування і сприяння участі представників громадськості у процесі відбору та оцінювання суддів.

Крім того, Проект допомагатиме посилити статус приватних виконавців та інших учасників сектору в цілях забезпечення захисту прав власності та створення сприятливих умов для ведення бізнесу.

Водночас, надважливим завданням Проекту, як і раніше, буде моніторинг та оцінювання сектору юстиції. Для цього в рамках Проекту буде надано допомогу Раді з питань судової реформи, Вищій раді правосуддя, Міністерству юстиції та іншим партнерам у розробці спеціальних можливостей стратегічного планування на рівні кожного відомства.

Довідкова інформація: Проект ЄС «Право-Justice» є логічним продовженням Проекту ЄС «Підтримка реформ у сфері юстиції в Україні», реалізованого в 2014-2017 роках. Проект зробив унікальний внесок у реформу системи юстиції, допомігши створити Раду з питань судової реформи та розробити Стратегію реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів і План дій на виконання положень Стратегії. Починаючи з того часу до переліку ключових досягнень увійшло, зокрема, повне перезавантаження судової влади шляхом відбору нових суддів до Верховного Суду та судів першої інстанції, а також ретельного оцінювання діючих суддів. Система управління судовою владою зазнала повної перебудови та була очолена оновленою Вищою радою правосуддя.

Бенефіціарами Проекту «Право-Justice» є Вища рада правосуддя, Вища кваліфікаційна комісія суддів України, Верховний Суд, Міністерство юстиції, Генеральна прокуратура, Національна асоціація адвокатів України, Асоціація приватних виконавців, Нотаріальна палата тощо. Тривалість Проекту «Право-Justice»: грудень 2017 року – 2020 рік.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Навчання з проєктного менеджменту та основ бюджетного процесу в сільских громадах Херсонщини

Подкасти про адвокацію простими словами

Інкубатор демократичних ініціатив долучився до міжнародного науково-педагогічного стажування

Вишнівецька громада на Тернопільщині відтепер має молодіжний простір

"Абетка саморегуляції 6.0" - подорож до себе, яка завершиться ретритом в Карпатах

Розпочалась програма "Соціальне репетиторство": безкоштовне навчання школярів 1-4 класів та підготовка до НМТ для 10 класів