City Progress Index: компанія-представник «великої четвірки» вимірює динаміку розвитку Миколаєва

Миколаїв – перше місто в Україні, де проводиться комплексний моніторинг динаміки розвитку міста, Індекс розвитку міста (City Progress Index (CPI).У рамках реалізації проекту, між комунальною ...

Додано:
Evgen Gomonjuk

2DSC_1174
City Progress Index: компанія-представник «великої четвірки» вимірює динаміку розвитку Миколаєва

Миколаїв – перше місто в Україні, де проводиться комплексний моніторинг динаміки розвитку міста, Індекс розвитку міста (City Progress Index (CPI).

У рамках реалізації проекту, між комунальною установою Миколаївської міської ради «Агенція розвитку Миколаєва»​ та одним із світових лідерів із надання професійних послуг компанією Deloitte Ukraine​, підписано договір про співпрацю. Проект стане першим етапом розробки Стратегії розвитку Миколаєва.

«CPI – це як KPI (ключові показники ефективності – прим.) для міст. Індекс дозволяє порівняти місто із самим собою у минулому та моніторити динаміку розвитку. Це перший елемент стратегії, бо кожна стратегія починається з досліджень та аналізу даних. Індекс покриває практично всі сфери життя міста, це і безпека, і охорона здоров’я, і економічний розвиток, і освіта, і екологія… Він дозволяє зрозуміти стан та перспективи розвитку, ідентифікувати проблемні ділянки», – зазначає Ірина Патроник, координатор групи муніципального і регіонального розвитку компанії Deloitte.

1DSC_1138

1DSC_1129

КУ «Агенція розвитку Миколаєва» співпрацює з компанією «Делойт» щодо вимірювання Індексу розвитку міста (City Progress Index)

1DSC_1130

City Progress Index – це інноваційний інструмент моніторингу динаміки місцевого розвитку в Україні. Індекс визначається за методологією, яка включає понад 100 індикаторів. У її розробці брали участь експерти компаній Deloitte, GfK, Baker Tilly, Агенції «Спільні зусилля» та Центру економічної стратегії. Мета Індексу: допомогти очільникам міст оцінити динаміку показників якості життя у місті, інвестиційної привабливості та інституційної спроможності органів місцевого самоврядування.

«Миколаїв – перше місто України, у якому проводиться вимірювання Індексу розвитку міста. Склалася унікальна ситуація, коли є підтримка донорської спільноти, місцевого бізнесу, сприятливі умови в самому місті для вимірювання Індексу. Ми спілкуємося з представниками департаментів, з службовцями місцевого самоврядування, які нам допомагають зібрати дані», – підкреслюють представники Deloitte.

До того ж, всі заходи з вимірювання CPI в Миколаєві відбуваються за фінансової підтримки фонду Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та місцевого бізнесу.

«У результаті переговорів з партнерами проекту, було досягнуто рішення проводити пілотне вимірювання у місті Миколаїв. Фонд WNISEF фінансово підтримав проект. Компанії, які представлені в Миколаївській області та місті Миколаєві виявили бажання підтримати проект. Після комунікації з місцевим бізнесом та представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, з’явилася ідея створити у Миколаєві Раду конкурентоспроможності. Це буде основа для плідного діалогу між владою і бізнесом: для визначення спільного бачення міста у майбутньому. Важливо, щоб Індекс став цінним аналітичним продуктом, що сприятиме прогресивному розвитку міста», – вважає Ірина Патроник.

1DSC_1154

Сity Progress Indeх м. Миколаєва буде презентовано цієї осені на Міжнародному саміті мерів у м. Київ

Зазначимо, що результати Сity Progress Indeх м. Миколаєва будуть презентовані вже цієї осені, на Міжнародному саміті мерів, що відбудеться 28-29 листопада 2017 року в Києві. Саміт, що проходить вже вдруге, буде присвячено інноваціям та їхньому впливу на міста. Серед гостей саміту очікується понад 100 українських очільників міст, іноземні експерти та лідери місцевого самоврядування з Канади, Ізраїлю, Словаччини, Бразилії, Швеції, Великої Британії та Нідерландів.


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях

Які проблеми є найгострішими для мешканців звільнених територій? Презентовано результати дослідження

Програма USAID «Мріємо та діємо» організовує навчання для дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах

Понад 75 тисяч звернень. Юристи-волонтери з Кривого Рогу вже рік консультують ЗСУ, їхні родини та ВПО

Greencubator запускає навчання для майбутніх зелених підприємців

30 українських громад створять комунікаційні стратегії