Чи стане Новосанжарський район другим Кувейтом?

Полтавська Філія Суспільної служби України, на чолі з керівником організації Ганною Кіященко та експертом Юрієм Филенком, продовжують у Полтавському регіоні просвітницьку кампанію щодо Ініціативи ...

¦ЪTАTГ¦¦¦¬¦¬¦¦ TБTВTЦ¦¬ ¦- ¦Э¦-¦-¦¬TЕ ¦б¦-¦-¦¦¦-TА¦-TЕ 12.05.2016 1
Чи стане Новосанжарський район другим Кувейтом?

Полтавська Філія Суспільної служби України, на чолі з керівником організації Ганною Кіященко та експертом Юрієм Филенком, продовжують у Полтавському регіоні просвітницьку кампанію щодо Ініціативи прозорості видобувних галузей в Україні (ІПВГ).

Круглий стіл, який відбувся 12 травня у Нових Санжарах, став ще одним майданчиком для ознайомлення влади, громадськості та видобувних компаній з міжнародним стандартом, першим Звітом ІПВГ в Україні. Також, на заході обговорили проблеми та наслідки від видобування нафти і газу в регіоні, висловили своє бачення та пропозиції, щодо ефективної співпраці влади, бізнесу та громадськості.

Голова Новосанжарської РДА Бульбаха Сергій Володимирович: «Видобуток вуглеводнів повинен бути пріоритетом для держави, як аспект безпеки та незалежності. Ми вже давно надсилаємо листи у відповідні органи з пропозицією залишати частину рентних платежів у місцях видобутку, але й досі результати відсутні. І якщо з приватними видобувними компаніями ще можна вести діалог та співпрацювати, то до керівництва державної компанії (ГПУ «Полтавагазвидобування»), практично неможливо попасти на прийом. Чим «державніше» підприємство, ти воно закритіше – це факт!»

«Нам дуже пощастило, що саме в нашому регіоні проводить свою діяльність Полтавська газонафтова компанія (РРС)» – зазначив Нехворощанський сільський голова Любимський Юрій Євгенійович. Але, продовжуючи свою думку, він розповів, що вже майже  три роки україно-британська компанія, через підняття рентної плати до 70%, не вкладає кошти у буріння нових свердловин, пішло скорочення виробництва, скорочення працівників,  а допомога на соціальні потреби регіону  виділялась саме із інвестицій на розвиток компанії. Тому звичайно, що ми підтримуємо ідею прийняття Закону про перерахування частину рентної плати до місцевого бюджету, але потрібно чітко зафіксувати розмір плати окремо до обласного, районного і сільського бюджетів.

Голова Новосанжарської районної ради Супрун Генадій Іванович: «На сесії Полтавської обласної ради була озвучена інформація, що в минулому році «Укргазвидобування» сплатило рентної плати 6 млрд. гривень, а за соціальною угодою виділило всього біля 20 млн. грн. на Полтавську область. Якщо би був прийнятий Закон про перерахування 5% від рентної плати до місцевого бюджету, то Полтавська область отримала б в 10 раз більше коштів до свого бюджету. До того ж 5% від ренти це зрозуміло, прозоро і прогнозовано на відміну від соціальних угод з компаніями».

Присутні також навели приклади, як сверд¦ЪTАTГ¦¦¦¬¦¬¦¦ TБTВTЦ¦¬ ¦- ¦Э¦-¦-¦¬TЕ ¦б¦-¦-¦¦¦-TА¦-TЕ 12.05.2016 5ловини роками навмисне не передаються в експлуатацію, в той час, як прикриваючись випробуваннями, звідти незаконно добувають вуглеводні. Сільським головам кожна нова компанія перед початком робіт обіцяє, що ті будуть жити , як у Кувейті, а потім не дотримуються технологічних норм при бурінні та видобуванні і наносять шкоду довкіллю, руйнують дороги, абсолютно  безвідповідально ведуть свою діяльність, аж поки їм знову не знадобиться якийсь дозвіл від місцевої влади.

Захід відбувся в рамках проекту “Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження” у частині надання допомоги в реалізації компоненту “Ініціатива прозорості видобувних галузей в Україні”, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

аааааа


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями