Чи потрібно всім НУО подавати звіт про «кінцевих бенефіціарних власників»?

Протягом останніх кількох днів в громадському середовищі активно обговорюється питання «кінцевих бенефіціарних власників». Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих ...

НУО
Чи потрібно всім НУО подавати звіт про «кінцевих бенефіціарних власників»?

Протягом останніх кількох днів в громадському середовищі активно обговорюється питання «кінцевих бенефіціарних власників». Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», реєстраційний номер 1701-18, усі юридичні особи повинні подати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників до 25 травня до державних реєстраторів.

Роз’яснення Проекту USAID Ukraine «Громадяни в дії».

Ми спробуємо пояснити, чи стосується дана вимога громадських організацій.

Центральним органом виконавчої влади, який відповідає за реалізацію державної політики у сфері протидії легалізації (відмиванню) доходів є Держфінмоніторинг. За цим лінком Держфінмоніторинг дає визначення кінцевого бенефіціарного власника, та відповіді на деякі інші запитання. Для нас див. питання 1.

База Центрів Фізичної реабілітації для поранених бійців АТО!!!Волонтери Громадської організації “#Поруч” підготували б…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 9 липня 2015 р.

Володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу або права голосу в юридичній особі не є обов’язковою умовою, яка дає змогу визначити належність фізичної особи до кінцевого бенефіціарного власника (контролера). Тобто, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) може бути фізична особа, яка не володіє часткою у розмірі 25 чи більше відсотків статутного капіталу компанії, але яка має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність компанії у спосіб, визначений зазначеною нормою Закону.

У Львові продовжують діяльність Андрея ШептицькогоВідновити людську особистість через розвиток релігійного, соціально…

Posted by Громадський Простір: Усе для Третього Сектору on 10 липня 2015 р.

1.Чи є в громадських організаціях (ГО) кінцеві бенефіціарні власники?

Кінцеві бенефіціарні власники – це особи, що володіють 25% і більше статутного капіталу або правом голосу в організації, в тому числі вирішальним впливом на ухвалення рішень.

ГО може не мати кінцевих бенефіціарних власників.

Зокрема, в ГО може не бути кінцевих бенефіціарних власників, якщо кількість членів організації складає 5 і більше осіб.

Проте якщо в ГО, незалежно від кількості членів, є особа/особи, які формально (за посадами) або неформально мають вирішальний вплив на ухвалення рішень, таких осіб слід вважати кінцевими бенефіціарними власниками. Інформацію про таких осіб треба подати за формою 4 (гіперлінк).

У разі неподання до організації може бути застосоване стягнення у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподаткованих мінімумів. Зверніть увагу, штраф накладатиметься на керівника юридичної особи.

2. Чи подавати інформацію про відсутність кінцевих бенефіціарних власників?

Позиція експертів проекту “Громадяни в дії”: у випадку, якщо в організації немає кінцевих бенефіціарних власників, подавати інформацію про їх відсутність не обов’язково.

Проте, ми рекомендуємо організаціям, які хвилюються щодо можливості накладання штрафних санкцій, подати до 25 травня 2015 року до територіальних управлінь юстиції інформацію (заява у довільній формі) про відсутність в організації кінцевих бенефіціарних власників.

Підготувала експерт проекту “Громадяни в дії” Анастасія Шимчук

Зразки

Джерело : УНЦПД


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Відбувся тижневий тренінг для військових психологів з інтенсивної групової терапії: «Ти не сам. Підтримка поруч»

На Чернігівщині відбулося навчання з проблематики домашнього насильства для профільних фахівців територіальних громад

Відновлення співпраці Мінветеранів України та США

Ініціатива ЄС і НЕФКО, вартістю 50 млн євро, досягає успіхів у відбудові критичної інфраструктури України

Допомога для ВПО з бюджетів Прикарпаття: “Молода Просвіта” починає дослідження місцевих програм

Напрацювання Проєкту міської цільової програми інтеграції ВПО у громаду міста Рівне. Друга адвокаційна зустріч