Чи можуть учні сільських шкіл Баранівської ОТГ відвідувати коворкінги?

Під час написання проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» планувалося, що кожен учень громади прийматиме участь у роботі швейного та технічного коворкінгів, що ...

Додано:
powerreform

Заголовна 2
Чи можуть учні сільських шкіл Баранівської ОТГ відвідувати коворкінги?

Під час написання проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ» планувалося, що кожен учень громади прийматиме участь у роботі швейного та технічного коворкінгів, що зробить більш усвідомленим вибір власної професійної діяльності у майбутньому.

12 жовтня під час свята «День відкритих дверей у Баранівському міжшкільному ресурсному центрі» переважна більшість відвідувачів були з м. Баранівки, що трохи не відповідає завданню проекту щодо охоплення усіх мешканців ОТГ.

На сьогодні в міжшкільному ресурсному центрі проводяться уроки трудового навчання лише учнів Гімназії та школи ім. О.Сябрук міста Баранівка.

З листопада стартувала робота гуртків, на які теж почали ходити переважно міські діти.

Тому команда проекту 12-15 листопада відвідала усі 11 сільських шкіл І-ІІІ та І-ІІ ступенів для безпосереднього  контакту з «цільовою аудиторією» – учнями з сіл громади. Як виявилося, більшість учнів таких закладів не знали про Баранівські коворкінги, про їх можливості і про те, що доступ до сучасного обладнання відкритий для всіх мешканців громади.

Взагалі, експерти та учні обговорювали не лише техніку та інструменти в майстернях, 3-D друк, обговорювались світоглядні питання про «бачення себе у світі, майбутньому», життєві перспективи розвитку, пошук шляхів до мети.

Під час обговорень в дитячих очах простежувались найрізноманітніші емоції: від розчарування до мрійливого, фанатичного захоплення – це говорить про актуальність питання залучення учнів зі всіх сіл ОТГ до коворкінгів! Саме в такому віці зароджується інтерес до самостійної діяльності, набутті практичних навичків і вмінь на подальше життя. Тому за бажанням, діти зможуть прослухати другу ітерацію курсу «Підприємцем бути легко», який стартуватиме в грудні.

«Приходьте, працюйте, використовуйте, навіть ламайте. Якщо обладнання буде простоювати і припадати пилюкою – це найгірше, що з ним може статися», – наголошував у кожній школі Іван Савицький, координатор молодіжного компоненту проекту.

На зустрічах з учнями, відповіді на питання отримали всі включно з вчителями, яких найбільше турбувала проблема підвозу дітей до майстерень.

Цю тему ми обговорили з керівництвом відділу освіти. Ростислав Николишин, начальник відділу освіти, пообіцяв опрацювати схему маршрутів підвозів дітей зі старостатів з урахуванням дефіциту бюджету освітньої галузі ОТГ та іншого. Насправді це є нелегко (узгодження розкладів уроків, рух шкільних автобусів, додаткові ліміти на паливо). Скільки це займе часу зараз сказати складно. Також обговорювалася пропозиція відвести один день на тиждень для проведення уроків трудового навчання для шкіл зі старостатів.

Сподіваємось, що відділ освіти та адміністрації шкіл громади зможуть знайти рішення для організації відвідування учнями сіл коворкінгів. Ми впевнені, що немає нічого неможливого, якщо є бажання!

*********

Деревообробна та швейна майстерні, а також теплиця, є базою для апробації спільно з Міністерством освіти і науки України нового підходу до шкільної програми трудового навчання у школах Баранівської ОТГ в рамках проекту «Молодіжний кластер органічного бізнесу Баранівської міської ОТГ», який реалізується Баранівською міською радою, Інститутом громадянського суспільства та ПП «Галекс-Агро» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Баранівський міжшкільний ресурсний центр – є пілотним проектом, аналогів якого не має в Україні, його інноваційністю є мультидоступність по принципу – «відкриті для усіх», тобто доступ до обладнання матимуть не тільки учні, а й місцева молодь та люди старшого віку, які зможуть відвідувати заняття та вчитися використовувати обладнання.

зеремлянська ЗОШ

Зеремлянська ЗОШ

Явненська ЗОШ

Явненська ЗОШ

Смолдирівська ЗОШ

Смолдирівська ЗОШ

Кашперывська ЗОШ

Кашперівська ЗОШ

Полянкывська ЗОШ

Полянківська ЗОШ

Зарічанська ЗОШ

Зарічанська ЗОШ

Суємецька ЗОШ

Суємецька ЗОШ

Рогачівська, Острожецька, Климентіївська ЗОШ

Рогачівська гімназія, Острожецька, Климентіївська ЗОШ

Глибочицька ЗОШ

Глибочанська ЗОШ

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку

Будувати спільноту в часи війни: як партисипативний театр змінює громади в Україні