Чи може громада фінансувати потреби військових за рахунок місцевих бюджетів? Роз’яснює U-LEAD

На заході для громад Черкащини обговорили гостру тему: вирішення фінансових питань в умовах воєнного стану. Учасники ознайомилися зі змінами законодавства у сферах фінансово-бюджетних відносин ОМС, ...

Додано:
havrylenkova

Ukrainian hryvnya bills on fabric with texture of Ukrainian military pixeled camouflage. Cloth with camo pattern in grey, brown and green pixel shapes
Чи може громада фінансувати потреби військових за рахунок місцевих бюджетів? Роз’яснює U-LEAD

На заході для громад Черкащини обговорили гостру тему: вирішення фінансових питань в умовах воєнного стану. Учасники ознайомилися зі змінами законодавства у сферах фінансово-бюджетних відносин ОМС, опрацювали нагальні питання реалізації повноважень ОМС та обговорили повноваження щодо фінансування потреб військових за рахунок місцевих бюджетів.

Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» в Черкаській області організувала захід для роз’яснення фінансових питань в умовах воєнного стану. Від громад надійшов запит на роз’яснення можливості фінансування потреб військових за кошт місцевих бюджетів. Про це розповів радник з питань муніципальних фінансів та управління Регіонального офісу Микола Гулько.

Він повідомив, що повноваження органів місцевого самоврядування в галузі оборонної роботи передбачені відповідно до ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”ЗУ “Про основи національного спротиву” та Бюджетному кодексі України. Громади можуть передавати міжбюджетні трансферти установам (організаціям), які фінансуються з державного бюджету (центри комплектування та соціальної підтримки, військові частини, підрозділи Нацполіції, Міністерство оборони України, військові частини та інші сили безпеки й оборони та інші).

“Громадам необхідно й затверджувати місцеві цільові програми, у яких мають передбачати спрямування коштів на реалізацію заходів та робіт із територіальної оборони, мобілізаційної підготовки місцевого значення, а також на заходи з підтримки інших підрозділів сил безпеки і оборони”, – наголосив радник.

За його словами, виконавцями цих заходів та робіт в межах місцевих цільових програм визначають державні установи та організації про які мова йшла попередньо. У разі визначення виконавцями заходів місцевих програм виконавчих місцевих рад, якими здійснюється придбання основних засобів, їх передача установам (організаціям), які утримуються за рахунок коштів державного бюджету, здійснюється відповідно до:

Закону України «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану» (у випадку звернення військового командування з ініціативою про безоплатну передачу майна);

Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 № 1482 «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності».

“Але слід громадам пам’ятати, що статтею 10 Закону України «Про оборону України» передбачено, що до основних функцій Міністерства оборони України відноситься організація накопичення озброєння, військової техніки, інших матеріальних ресурсів. Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень ОМС не віднесено питання розвитку, закупівлі, модернізації та ремонту озброєння, військової техніки, засобів та обладнання”, – підсумував Микола Гулько.

Також, в рамках заходу, радник ознайомив громади зі змінами до законодавства України, які були прийняті протягом липня-серпня 2023 року. Вони розглянули нові Закони “Про управління відходами” та “Про службу в органах місцевого самоврядування”, зміни до Податкового кодексу України, які повернули необхідність сплати єдиного податку ФОПам І та ІІ груп, та про лист Мінфіну «Про особливості складання проєктів місцевих бюджетів на 2024 рік».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Наш Південь: ідентичності у суспільних практиках та уявленнях під час війни.

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій