Чому варто підтримувати самоорганізацію в громаді

2 лютого в Шульгинській територіальній громаді пройшла перша навчальна зустріч в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» з метою отримання навичок використання ...

Додано:
lekotan

офіс тренінг семінар онлайн вебінар
Чому варто підтримувати самоорганізацію в громаді

2 лютого в Шульгинській територіальній громаді пройшла перша навчальна зустріч в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» з метою отримання навичок використання різних форм локальної демократії та представництва інтересів громад, зокрема створення органів самоорганізації населення (ОСН). Експерти ГО «Громадська ініціатива Луганщини» та учасники розглядали питання  для чого ОСН в територіальних громадах. Питання, які розглядалися:

  • яка правова основа для створення ОСН та його місце в системі місцевого самоврядування; взаємовідносини органів місцевого самоврядування та ОСН;
  • як організувати ефективну роботу ОСН та мобілізувати громадян в населених пунктах територіальної громади, на території проживання яких після об’єднання не розташовані органи місцевого самоврядування.

Особливу увагу було приділено моделі співпраці публічних суб’єктів, які представляють інтереси територіальної громади: місцеві депутати, старости та ОСН.

Учасники розбиралися, чім відрізняється інститут старост та ОСН (законодавство, процедура створення, статус, територія діяльності, повноваження, фінансування тощо). В той же час всі шукали ресурсні можливості взаємодії та посилення спроможності старости та ОСН при вирішенні питань розвитку громади.

Наприкінці заходу  організатори  узгодили подальший графік співпраці.

Захід проведено ГО «Громадська ініціатива Луганщини» в рамках проєкту «Дієва демократія на рівні територіальних громад Луганщини» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в межах грантового компоненту проєкту EU4USociety. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського Союзу. 


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Редколегія. Офлайн: Медіацентр Україна та Unit.city організували зустріч українських медійників

У Медіацентрі Україна відбулась дискусія на тему «Волонтерство: рух до перемоги»

Самоорганізація ВПО: нові виклики

Експертна допомога громадським об'єднанням, ініціативам та активістам

Як лікують «кришталевих» людей в Україні під час війни

Асоціація благодійників України запускає новий проєкт – Національний рейтинг «Компас благодійності України»