Чому Україні необхідно приєднатись до Європейського Радонового Дня

7 листопада країни ЄС відзначають Європейський Радоновий День. Цього дня, проводяться конференції, навчальні та інформаційні заходи, громадські кампанії і акції. Всі активності присвячені тематиці ...

Додано:
yuliyatuz

photo_2021-11-05 13.14.02
Чому Україні необхідно приєднатись до Європейського Радонового Дня

7 листопада країни ЄС відзначають Європейський Радоновий День. Цього дня, проводяться конференції, навчальні та інформаційні заходи, громадські кампанії і акції. Всі активності присвячені тематиці захисту населення від радону. Україна, Європейський Радоновий День не відзначає. Екоактивісти громадської організації “Флора” пропонують це виправити. Під час прес-конференції, яка відбудеться 8 листопада, ініціатори та учасники заходу, прояснять, чому така дата та європейські підходи до протидії радону, мають бути імплементовані в Україні.

Важливість захисту населення від надмірних концентрацій радону є загальновизнаним обов’язком, який успішно виконують країни ЄС. В державах діють ефективні та дійсно доступні механізми отримання інформації про концентрації радону у приміщеннях та ґрунті. З метою зниження надмірних концентрацій впроваджуються різноманітні дієві протирадонові заходи. Незважаючи на успіхи, у країнах ЄС визнається важливість продовження цієї роботи. Саме тому, з 2015 року, за ініціативи Європейської Радонової Асоціації, щорічно, 7 листопада, в Європі відзначають Європейський Радоновий День.

Україна, поки ще не приєдналась до цієї дати. Не приєдналась країна і до європейських підходів щодо захисту населення від надмірних концентрацій радону.

Хоча має таке зобов’язання відповідно до чисельних нормативно-правових документів, в тому числі європейського рівня.

З метою актуалізації та вирішення проблем, що мають місце у цій сфері на рівні держави, громадська організація “Флора” пропонує Україні приєднатись до щорічного відзначення Європейського Радонового Дня. Однак, враховуючи сучасний стан національної системи радонового захисту та сприйняття цієї проблеми населенням, екоактивісти пропонують назвати цю дату – “Національний День Проти Радону”.

Чому це важливо для України та які кричущі проблеми у захисті населення від радону існують в країні та зокрема у Кіровоградській області, дізнаються учасники прес-конференції. Захід відбудеться 8 листопада 2021 року об 11:00, за адресою: м. Кропивницький, вул. Т. Карпи 84, ЕкоХаб ГО «Флора» (оф. 609).

###

Контактна особа:

Бочаров-Туз В. (т. 05 08 64 21 80).


Тематика публікації:                          

Останні публікації цього розділу:

Правопросвітництво як основа розширення доступу до правосуддя в громадах України

У Березанській громаді обговорили ефективність врядування, демократію та інтеграцію ВПО

В Дитячому просторі щонеділі проводять безкоштовні театральні вистави для реабілітації та арт-терапії діток Миколаєва

Зафіксовано понад 600 випадків порушення прав цивільних на окупованій території

Брендингова лабораторія Co.lab запускає благодійні експрес-консультації для бізнесів

«Рестарт» потрібен кожному: потреба у вашій допомозі в добрій справі