Чому переселенці не можуть отримати адресну матеріальну допомогу?

Прем'єр-міністр України заявив, що «на даному етапі ми врегулювали все на підставі урядових рішень. Доцільності в ухваленні додаткових нормативних актів, в тому числі, що стосуються статусу ...

переселенці
Чому переселенці не можуть отримати адресну матеріальну допомогу?

Прем’єр-міністр України заявив, що «на даному етапі ми врегулювали все на підставі урядових рішень. Доцільності в ухваленні додаткових нормативних актів, в тому числі, що стосуються статусу тимчасових переселенців, я не бачу.» Тільки Арсеній Петрович забув згадати, що «урядові рішення» на практиці не працюють. Наприклад, отримати адресну матеріальну допомогу відповідно до Постанови КМУ від 1 жовтня 2014 р. № 505 переселенці не можуть.

Ухвалений Порядок передбачає особисте звернення ВПО до Управління соціального захисту по району фактичного проживання.

Грошова допомога ВПО призначається на сім’ю і виплачується одному з її членів. Представник сім’ї повинен надати письмову згоду у довільній формі про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів родини. Грошова допомога встановлена в такому розмірі:
для непрацездатних осіб (пенсіонери, інваліди, діти) – 884 гривні на одну людину (члена сім’ї);
для працездатних осіб – 442 гривні на одну людину (члена сім’ї).

Загальна сума допомоги на сім’ю розраховується як сума розмірів допомоги на кожного члена сім’ї і не може перевищувати 2400 гривень. 

В районних адміністраціях пояснили, що на таку допомогу можуть розраховувати тільки ті ВПО, які є непрацевлаштованими (але при цьому вони можуть бути як працездатними, так і непрацездатними). Отже, особі необхідно буде підтверджувати, що він не працевлаштований.Як саме переселенцю підтвердити, що він непрацездатний – неясно.

ВПО необхідно подати відповідну заяву і пред’явити паспорт громадянина України або інший документ, що засвідчує особу, та довідки всіх членів сім’ї про постановку на облік осіб, які переміщуються. Однак ця процедура на даний момент є нездійсненною з причини того, щовідсутня форма довідки ВПО, затверджена згідно законодавству України. Оскільки закон про захист прав і свобод ВПО досі не прийнятий, то отримати документ про постановку на облік як ВПО громадяни України не можуть, а, значить, не можуть надати таку довідку для отримання грошової допомоги. Зразок заяви також відсутній.

Крім того, процедура не передбачає отримання грошової допомоги для тих ВПО, у яких відсутній паспорт або документ, що підтверджує особу, отже, вони позбавляються можливості отримати допомогу. А таких переселенців зі сходу десятки тисяч.

Процедура передбачає, що ВПО повинні додати до заяви копію свідоцтва про шлюб та копії свідоцтв про народження дітей. Однак у багатьох переселенців зі сходу України немає з собою таких документів, а Порядок не передбачає, як таким особам отримати гарантовану їм допомогу.

Порядок передбачає, що грошова допомога нараховується на банківський рахунок ВПО. Однак у багатьох переселенців рахунки заблоковані, а відкрити нові рахунки вони не можуть, оскільки співробітники банків вимагають місце реєстрації в тому місті, де відкривається рахунок.

Багато районних адміністрацій досі не ознайомлені з прийнятим Порядком, відповідно, не можуть надати відповідної консультації для ВПО.

Минуло два тижні з дня прийняття даної постанови, але скільки переселенців отримали таку допомогу?

Тоді кого намагається обдурити Арсеній Яценюк? Скільки ще він буде блокувати прийняття закону про захист переселенців (4490а-1)? Минуло вже півроку, які показали, що в «ручному режимі» вирішувати питання 400 тисяч переселенців неможливо, це вимагає прийняття закону! 

Автор : Ольга Скрипник, ЦГП Альменда, Крим СОС


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку

Зимноводівська громада: спільний пошук рішень для розвитку