Чоловіки НЕ лупцюють

17 травня 2018 року в інформаційному агентстві «Status Quo» відбулась прес-конференція, присвячена інформаційній кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» та громадській ініціативі «Чоловіки проти домашнього ...

Додано:
kobzar

???????????????????????????????
Чоловіки НЕ лупцюють

17 травня 2018 року в інформаційному агентстві «Status Quo» відбулась прес-конференція, присвячена інформаційній кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» та громадській ініціативі «Чоловіки проти домашнього насильства».

Як повідомляє сайт Центру правових та політичних досліджень «ДУМА», учасниками виступили:

Юрій Чумак – фундатор інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють»;

Олексій Курцев – голова Громадської ради при Харківській облдержадміністрації;

Андрій Сікаленко – старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Харківській області.

Олександр Сергієв – радник голови ХОДА з питань взаємодії з ветеранами та учасниками АТО.

Ю. Чумак зауважив, що проблема домашнього насильства є актуальною. Так, за даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, на 01.01.2018 року на превентивному обліку поліції на Харківщині перебувало 3 514 осіб (з них чоловіків – 3 092), які вчинили насильство в сім’ї. Громадська ініціатива «Чоловіки проти домашнього насильства» ставить за мету шляхом широкого інформування жителів Харківщини, в першу чергу – ветеранів АТО, переселенців, правоохоронців, громадських активістів – донести інформацію про новий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», ненасильницьку та союзницьку моделі поведінки в сім’ях; а також за допомогою авторитетних чоловіків сприяти популяризації таких моделей поведінки.

 В ході інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» були здійснені такі заходи:

- інформування через сторінку в Facebook «Чоловіки проти домашнього насильства» https://www.facebook.com/UkrainianMenAgainstDomesticViolence/;

- проведення 20 квітня круглого столу «Чоловіки проти домашнього насильства» на базі Громадської ради при Харківській облдержадміністрації;

- кампанія (соціальний флешмоб) у Facebook, підготовка і розміщення фото- і відеозвернень чоловіків (з хештегами кампанії), які виступають проти домашнього насильства – акцію підтримало близько 200 чоловіків;

- підготовка і випуск буклету з інформацією про структури, що надають допомогу чоловікам (тираж 800 прим.);

- акція вуличного театру «Про що думають чоловіки», присвячена Міжнародному дню сімей 15 травня;

- зйомка, монтаж і поширення відеоролика «Чоловіки НЕ лупцюють!».

Як повідомив О. Курцев, ініціативу одразу ж підтримала Громадська рада при Харківській облдержадміністрації. До неї долучилися Департамент соціального захисту населення Харківської ОДА, Харківський обласний Центр допомоги учасникам АТО, Харківський обласний центр молоді, Управління патрульної поліції в Харківській області, Головне територіальне управління юстиції в Харківській області, Харківський обласний військкомат, громадські активісти, учасники АТО, переселенці, журналісти.

«В ході кампанії було наочно продемонстровано ставлення відповідальних чоловіків до своїх родин, жінок та дітей. Чоловіки є союзниками жінок. Ми переконані, що щаслива сім’я може бути тільки за умови відсутності домашнього насильства!», – наголосив О. Курцев.

О. Сергієв присвятив свій виступ проблематиці соціальної та психологічної адаптації учасників АТО. Він розповів про заходи, які втілює Харківська обласна громадська організація «Спілка ветеранів АТО» задля вирішення зазначених питань.

«Зараз на Харківщині налічується 14 900 учасників АТО. І в умовах війни на сході України всі кризові явища у суспільстві загострюються. В тому числі – й у проблематиці насильства. Тому люди, які пройшли війну, потребують додаткової уваги з боку держави та її інституцій», – підкреслив О. Сергієв.

За словами А. Сікаленка, Управління патрульної поліції в Харківській області активно приєдналося до ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства» та інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють». Своїм прикладом поліцейські хочуть сказати рішуче «Ні!» домашньому насильству. Поліцейські зняли власний відеоролик з даної тематики.

А 24 травня, за підтримки Харківської міської ради та низки громадських організацій міста, в Київському, Індустріальному та Слобідському районах Харкова в рамках реалізації проекту «Сімейні цінності» патрульна поліція прийме участь у зустрічах з мешканцями. На яких відбудеться показ раніше зібраних дитячих малюнків з даної тематики. Головною метою заходу є профілактика домашнього насильства.

Довідково: Засновниками ініціативи «Чоловіки проти домашнього насильства», а також інформаційної кампанії «Чоловіки НЕ лупцюють» виступили громадські активісти Юрій Чумак та Анатолій Чакубаш, які є учасниками міжнародного проекту «Подолаємо наслідки війни разом», що реалізується берлінською неурядовою організацією «DRA eV» та українською громадською організацією« Країна вільних людей».


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

Для громадян запущено онлайн-мапи приймалень депутатів місцевих рад з 9-ти областей

Уряд затвердив типові положення про молодіжні консультативно-дорадчі органи

ОПОРА представила виборчого омбудсмена по Харківській області

Експерти розповіли, чому треба терміново внести зміни до Конституції у частині про децентралізацію

Ринок праці України та міграція: в пошуках трудових резервів

Активізація молоді Комишанської ОТГ. Волонтерство в громаді