Членів громадської організації “Екодія”, яких безпідставно затримали у Польщі, відпустили

Членів громадської організації "Екодія", яких безпідставно затримали у Польщі, відпустили. Заява Екодії щодо тиску польського уряду на громадських активістів – офіційних учасників кліматичної ...

екодія
Членів громадської організації “Екодія”, яких безпідставно затримали у Польщі, відпустили

Членів громадської організації “Екодія”, яких безпідставно затримали у Польщі, відпустили. Заява Екодії щодо тиску польського уряду на громадських активістів – офіційних учасників кліматичної конференції ООН:

Двох співробітників Екодії, яких 8 грудня затримали у польському місті Катовіце, де проходить міжнародна кліматична конференція ООН (COP 24), відпустили. Цьому посприяли зусилля українського консула у Кракові та тиск міжнародних громадських організацій. Обгрунтовані причини затримання представників Екодії, що були офіційними делегатами конференції, так і не названі, однак в офіційному поясненні вказано наступне: “Загроза державній політиці, внутрішній безпеці, громадському здоров’ю або міжнародним відносинам будь-якої держави-члена Європейського Союзу.”

7 і 8 грудня двом іншим представникам Екодії, які планували взяти участь у COP 24, заборонили в’їзд у Польщу прикордонники, не дивлячись на офіційну акредитацію для участі в кліматичних переговорах Всього за останні три дні таких випадків було понад 15, зокрема не пустили 9 осіб з України, 1 з Грузії, 1 з Киргизстану, 1 з Росії. Причиною відмови у в’їзді усім представникам екологічних організацій польські прикордонники назвали таку саму. Крім того, вони не знали підстав включення представників Екодії в список тих, кому заборонений в’їзд на територію Польщі на період проведення кліматичної конференції і нічого не пояснювали.

Такі дії польського уряду Екодія розцінює як тиск на активістів та обмеження прав громадян на мирний протест. Участь представників громадськості в міжнародних кліматичних переговорах COP 24 є важливою для створення тиску на політиків, які роблять недостатньо для протидії зміні клімату.

Саме громадянське суспільство мотивує та підштовхує уряди до більш активних дій. Польща має скорочувати свою залежність від вугілля, а не боротися з екологами” – зазначає Ірина Ставчук, виконавча директорка Екодії.

Екодія написала запит до МЗС України і планує подавати скаргу в міжнародні інстанції.

Листи з вимогами розслідування ситуації були направлені від глобальної мережі CAN-International, яка представляє понад 1300 міжнародних і місцевих організацій, які працюють з питань зміни клімату, міністру іноземних справ Польщі Йохиму Брудзинські, Міністру енергетики Польщі і президенту КОП 24 Міхалю Куртика, а також Патрісії Еспінозі, Виконавчому Директору Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.  

Контакти для додаткової інформації:
Ірина Ставчук
Виконавча директорка Екодії
+38 095 273 26 73

Джерело: “Екодія”


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Відчуття безпеки та інструменти впливу на його поліпшення: результати апробації у трьох громадах

Впровадження принципів сталого розвитку в Україні поки на початковій стадії, але головне – це залучати громади

На Хмельниччині провели дослідження розвитку соціального підприємництва у регіоні

Молодь Ріпкинської, Городнянської та Менської громад вчились впливати на життя своїх громад

Опитування громадських організацій від Представництва ЄС в Україні

У Городнянській громаді визначали сильні сторони та можливості для розвитку