Через активізацію людей до розвитку громад

В об’єднаних територіальних громадах Херсонської області (Асканія-Нова, Кочубеївська, Музиківська та Чаплинська ОТГ), які є партнерами програми DOBRE, стартувала реалізація міні-проектів, покликаних ...

Додано:
fkv

Установча сесія
Через активізацію людей до розвитку громад

В об’єднаних територіальних громадах Херсонської області (Асканія-Нова, Кочубеївська, Музиківська та Чаплинська ОТГ), які є партнерами програми DOBRE, стартувала реалізація міні-проектів, покликаних залучити місцевих жителів до управлінського процесу і суспільного життя. Такі ініціативи втілюються тамтешніми громадськими організаціями та ініціативними групами.

Зокрема, ГО «Музичани» з Музиківської ОТГ намагається об’єднати й активізувати громаду навколо вкрай актуальної проблеми – забруднення навколишнього середовища. До її розв’язання активісти підійшли по-новому, передбачивши не тільки встановлення баків для збору пластикових пляшок, але і такі оригінальні заходи, як гаражний розпродаж вживаних речей, вуличний еко-арт, тренінги з апсайклінгу (нове життя для старих речей) та сортування сміття. При цьому до інформаційних і навчальних заходів активно включено й чоловіків, що сприяє їх більш свідомій участі у веденні домашнього господарства.

Хлопци на полу мусор Музиковка

На підвищення рівня екологічної свідомості місцевих жителів, забезпечення сортування і повторного використання відходів спрямований і проект ініціативної групи Асканія-Нової ОТГ.

Кочубеевка тетки обсуждают

ГО «Моя громада – мій добробут» із Кочубеївської ОТГ взяла за мету створити зону активного сімейного відпочинку «Без жодного ґаджету», довівши, що якісно й корисно провести дозвілля можна і без мобільних пристроїв. Наразі активісти проводять інформаційну кампанію, численні зустрічі, намагаючись залучити не тільки грантові кошти, але й ресурси громади, місцевої влади для облаштування відповідної площадки, встановлення на ній спортивних тренажерів і дитячого майданчика.

У Чаплинській ОТГ громадська організація «Чаплинська ліга соціальних працівників України» впроваджує ініціативу, покликану активізувати жителів громади через започаткування суспільно важливих практик, таких як соціальне підприємництво, адаптація вразливих категорій населення, облаштувати банку речей, встановлення соціальних поличок у торгівельних точках.

Чаплинка я и круглий стол

Ось так, завдяки активізації та залученню людей, в об’єднаних громадах Херсонщини втілюються у життя цікаві й корисні ідеї.

 

Реалізація зазначених громадських ініціатив стала можливою завдяки конкурсу проектів «Місцеві ініціативи для розвитку громад», проведеному за проектом «Голос громади в місцевому самоврядуванні», який у Херсонській області виконує ГО «Громадський центр «Нова генерація» у рамках програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Філенко Костянтин,
грантменеджер ГО “Громадський центр “Нова генерація”


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Спілка 33 організацій презентувала Дорожню карту забезпечення прав дитини

Проєкт Cedos з розвитку центрів спільнототворення переміг у конкурсі Єврокомісії

Громадськість та влада обговорили шляхи об’єднання зусиль для відновлення громад Луганщини

Регіональні етапи Національного конкурсу «Благодійна Україна-2023»: заявки приймаються до 30 квітня

Що думають херсонці? Опитування містян проводить Фонд Захист

В Червонограді відбулась реколекційна зустріч в рамках проєкту «Духовна формація волонтерів»