Реєстрація


Бюджетний регламент – як стати учасником процесу формування бюджету

Що потрібно робити та як діяти, щоб стати не просто спостерігачем, а учасником процесу формування бюджету? – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади та громади селища Десна ...

Автор:
Nataliya Drozd

meeting_D16
Бюджетний регламент – як стати учасником процесу формування бюджету

Що потрібно робити та як діяти, щоб стати не просто спостерігачем, а учасником процесу формування бюджету? – такі питання жваво обговорювались з представниками місцевої влади та громади селища Десна на інформаційній зустрічі, яка пройшла 13 вересня 2017 року.

Розпочинаючи зустріч, керівник проекту Наталія Дрозд коротко представила мету та завдання проекту, який реалізує Центр «Доброчин». Проектом «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» передбачено розробку та лобіювання прийняття Бюджетного регламенту, що дозволить громадськості активно долучитися до бюджетного процесу не тільки на етапі контролю за використанням бюджетних коштів, але й безпосередньо під час того, коли депутати будуть визначати, куди, скільки та з якою метою витрачати громадські кошти.

Про потенціал та можливості використання Бюджетного регламенту розповіли експерти проекту Олександр Підгорний та Віктор Бистров.

Зокрема:

  • члени територіальної громади можуть приймати участь у процесах підготовки та ухвалення управлінських рішень, надавати свої пропозиції;
  • нормативно закріплюється механізм контролю будь-якого етапу бюджетного процесу з боку громади;
  • конкретизуються взаємовідносини між учасниками бюджетного процесу, які в Бюджетному кодексі були б надлишковими, оскільки є специфічними і не універсальними.

Наступним кроком буде обговорення розробленого Бюджетного регламенту та його доопрацювання широким колом зацікавлених громадян та експертів.

Проект «Новим громадам – нові підходи до бюджетного процесу» реалізується Центром Доброчин в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що виконується Фондом Східна Європа у партнерстві з Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу.

meeting_D17 meeting_D07 meeting_D08 meeting_D10 meeting_D12 meeting_D16


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Студрада НПУ заявляє про тиск з боку адміністрації

На Херсонщині активістів із різних куточків країни навчали розв’язувати конфлікти

GoEast: Громсектор Сходу України потребує фінансування та стратегії розвитку

Східна Україна відкриває нові бізнес-можливості для співробітництва та інвестицій

Уряд схвалив Концепцію розвитку електронного урядування в Україні до 2020 року

Волиняни продовжують переймати досвід садівництва у експертів з Польщі