Бюджет участі у Бердянську: від теорії до реалізації проектів

Бюджетний процес на місцевому рівні, громадський проект, бюджет участі – ці слова, можливо, ви вже колись від когось чули. Але навіщо вони та як цим користуватися? Невже мешканці міста мають реальну ...

бюджет
Бюджет участі у Бердянську: від теорії до реалізації проектів

Бюджетний процес на місцевому рівні, громадський проект, бюджет участі – ці слова, можливо, ви вже колись від когось чули. Але навіщо вони та як цим користуватися? Невже мешканці міста мають реальну можливість брати участь у розподілі бюджетних коштів під час реалізації проектів, направлених на благоустрій рідного міста? І якщо це так насправді, то яким чином кожен з нас має нагоду висловити свою думку з цього приводу?

IMG_20160830_135621Відповіді на ці питання надавали тренер Наталія Вінниченко (ГО «Нова Енергія») та експерти проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-II) впровадження» у частині надання допомоги у запровадженні бюджету участі в українських містах у рамках компоненту «Посилення практики участі громадян у бюджетному процесі на місцевому рівні в Україні» під час тренінгу для тренерів «Практичні аспекти впровадження громадського бюджету в м. Бердянськ». Захід відбувся 30 серпня 2016 року в місті Бердянськ. Участь у тренінгу взяли представники органів місцевого самоврядування, ЗМІ, громадських організацій, активісти та мешканці міста.

Ініціатором проекту виступила Всеукраїнська громадська організація «Інститут бюджету та соціально-економічних досліджень» та його організатором ГО «НОВА Енергія» (м. Харків), представники якої детально та доступно розповіли про основні положення громадського проекту, етапи реалізації проектів, користування електронною веб-системою «Громадський проект» та ін.

IMG_20160830_140015Отже, серед головного можна виділити наступне: кожен мешканець міста має сформулювати ідею щодо покращення та благоустрою свого міста, зібрати 15 підписів на підтримку свого проекту, подати заявку за допомогою он-лайн системи чи в письмовій формі в місцях супроводу бюджету участі. Якщо на етапі голосування заявка отримає більшість голосів, наступного року вона буде реалізована за кошти міського бюджету. Пріоритетність громадських проектів має наступний вигляд: благоустрій, дитячі майданчики, велоінфраструктура, енергозбереження, поліпшення матеріально-технічної бази в сфері культури, освіти, спорту, медицини, а також будь-які інші суспільно-значущі проекти.

Тренінг «Практичні аспекти впровадження громадського бюджету в м. Бердянськ» викликав великий інтерес присутніх. Під час майстер-класу досвідченого тренера Наталії Вінниченко щодо заповнення громадських заявок було озвучено багато питань щодо розрахунку бюджетів та подальшої взаємодії авторів та виконавців проектів громадського бюджету.

IMG_20160830_140123За результатами тренінгу були сформовані місцеві команди тренерів для подальшої роботи у якості тренерів та проведення найближчим часом тренінгів по написанню проектних заявок. Усі учасники заходу були нагороджені сертифікатами, котрі підтверджують спроможність організовувати навчання щодо процесу написання, подачі та супроводу проектних пропозицій для розвитку міста Бердянськ. Таким чином, можна зробити наступні висновки: знання отримані, навички відпрацьовані і мешканці Бердянська вже мають тренерів, які допоможуть у розробці та реалізації громадський проектів.

Отже, залишилося очікувати на пропозиції громадських проектів від активістів та мешканців Бердянська. Новини, питання, пропозиції та обговорення за темою також можливі у групі на сторінках фейсбука «Громадський проект м. Бердянськ» за посиланням https://www.facebook.com/groups/1257467774277284/

Захід реалізовано  ГО «НОВА Енергія» у рамках реалізації субгранту USAID проекту «Зміцнення місцевої фінансової ініціативи (ЗМФІ-ІІ) впровадження» у наданні допомоги щодо запровадження бюджету участі на місцевому рівні в Україні. Проект «ЗМФІ-ІІ» реалізується Інститутом бюджету та соціально-економічних досліджень (ІБСЕД).


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку