Боротьба з туберкульозом: Уряд затвердив нову стратегію медичної допомоги на 2024–2026 роки
У 2023 році кількість уперше зареєстрованих в Україні захворювань на туберкульоз, зокрема і з рецидивами, становила 19 851 особу, що на 7,3% більше, ніж у 2022 році. Завдяки впровадженню сучасних ...
Додано:
Garyacha_liniya
У 2023 році кількість уперше зареєстрованих в Україні захворювань на туберкульоз, зокрема і з рецидивами, становила 19 851 особу, що на 7,3% більше, ніж у 2022 році. Завдяки впровадженню сучасних європейських схем терапії 89% пацієнтів вдалося успішно вилікувати.
Попри це Україна продовжує залишатися однією з країн із високим рівнем захворюваності. Рання діагностика туберкульозу перебуває на низькому рівні, а доступ до сучасних методів лікування — недостатній.
Тому у серпні 2024 року Уряд зробив іще один крок до подолання цієї проблеми — ухвалив розпорядження про нову Стратегію розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги в Україні на 2024–2026 роки. Тепер держава зможе об’єднати зусилля на всіх рівнях, щоб зберегти здоров’я населення України, зокрема через подолання туберкульозу, вважають у «Центрі громадського здоров’я МОЗ».
Щоб досягти цієї мети, Кабмін визначив такі стратегічні цілі:
1. Забезпечити комплексну медичну допомогу при туберкульозі, що буде орієнтована на потреби людей. Така допомога передбачає координацію дій між різними закладами охорони здоров’я, а це дозволить:
- покращити доступ людей до якісних медичних послуг у громадах;
- забезпечити безперервність лікування;
- підвищити економічну ефективність та задоволеність пацієнтів і лікарів.
Ключовий виконавець цієї цілі — первинна медична допомога (ПМД): сімейний лікар — перший, хто надаватиме людині, хворій на туберкульоз, супровід у лікуванні за підтримки лікаря-фтизіатра, членів громади, інститутів громадянського суспільства.
2. Впровадити ефективну політику та підхід, що включає співпрацю різних галузей та секторів для подолання туберкульозу, які:
- охоплюють координацію між різними рівнями управління;
- враховують різні аспекти боротьби з ТБ;
- приділяють особливу увагу ролі громад;
- стають основою рішень на базі моніторингу та оцінки результатів заходів протидії туберкульозу на національному та регіональному рівнях.
Виконавці цієї цілі — територіальні громади, які запобігатимуть розповсюдженню інфекційних та соціально небезпечних хвороб серед своїх жителів. Одним з індикаторів виконання Стратегії є кількість громад, що приєдналися до громадських ініціатив подолання ТБ «Громада вільна від туберкульозу».
3. Збільшити підтримку досліджень і впровадити нові технології для боротьби з туберкульозом. Для цього треба швидко застосовувати інновації та забезпечувати їхній ефективний вплив на проблему.
Щоб дізнатися більше про шляхи передавання та симптоми ВІЛ чи туберкульозу, пункти діагностики, свої права та обов’язки у разі захворювання або просто отримати психологічну підтримку, звертайтеся на Загальнонаціональну гарячу лінію з питань ВІЛ/СНІДу та туберкульозу.
Телефонуйте за номером: 0 800 500 451 (з питань ВІЛ) 0 800 50 30 80 (з питань туберкульозу) або запитайте онлайн на сайті https://helpme.com.ua/. Безоплатна та конфіденційна консультація лікарів, психологів та юриста.