Білківська та Іршавська громади провели друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

1 червня в Іршавській та Білківській громадах пройшло друге засідання робочої групи з формування стратегії розвитку громади до 2027 року. Процес стратегування відбувається в рамках проєкту ...

7
Білківська та Іршавська громади провели друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

1 червня в Іршавській та Білківській громадах пройшло друге засідання робочої групи з формування стратегії розвитку громади до 2027 року. Процес стратегування відбувається в рамках проєкту «Стратегічний аналіз і рекомендації з розширення можливостей органів місцевого самоврядування і громад за допомогою відповідних стратегічних документів». Проєкт реалізовується Агенцією місцевого економічного розвитку Яворівщини за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». 

У процесі обговорення учасники робочих груп наголосили на важливості раціонального та реалістичного підходу в контексті завдань для впровадження стратегії розвитку громади.

«Громаді потрібно повертати здобутки попередніх поколінь!» – так учасники заходу в Білківській громаді підтримали ідею формування на базі громади торгового, фестивального та спортивного центру Боржавської долини. Загалом сільське господарство, рослинництво, садівництво та вівчарство – основа економіки громади. Також учасники наголосили на тому, що громада має розробити й запровадити ефективну систему збору та утилізації ТПВ на території громади, передбачивши відповідальність мешканців щодо її недотримання, та облаштувати лінію із сортування ТПВ.

«У нашій громаді можливе все!» – реакція учасників робочої групи в Іршавській громаді на пропозицію поєднати виробництво крафтової органічної продукції та промислові високотехнологічні виробництва. Адже завдяки природним умовам наявна перспектива вирощування в громаді овець спеціальної породи для експорту. Релоковані промислові виробництва мають потенціал для розгортання саме високотехнологічних виробництв. Загалом сільське господарство, вівчарство та промисловість – основа економіки громади. Зокрема, громада має ідеальні природні умови для розміщення сонячних панелей. Також у громаді наявні умови для розміщення летовища для малої авіації, зокрема для транскордонних польотів.

Під час заходу учасники активно пропонували завдання/проєкти до майбутньої стратегії. Зокрема, заступник голови Іршавської громади Іван Васильцюн наголосив на тому, що «громада має розвивати реабілітаційно-оздоровчі послуги, адже є два джерела термальних вод і вже зроблені свердловини, однак немає відповідної інфраструктури для надання послуг».

Наступним кроком для громад є збір ідей до плану заходів з реалізації стратегії.

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Миколаївська громада завершила розробку стратегії розвитку та плану заходівз її реалізації

Упорядкована нормативно-правова база та інструменти участі — невід’ємні у процесі інтеграції ВПО

В Україні стартувала загальнонаціональна кампанія для психологічної підтримки дітей в укриттях

Суспільний запит на відповідальність за воєнні злочини: засади міжнародного права

«Разом ми – Шелтер»: на Київщині відремонтували заклад «Зоряний», де живуть вимушені переселенці

Що Україна вже зробила для вступу в ЄС: сфера довкілля та зміна клімату