Бідність турбує людей більше, ніж конфлікт – новий звіт ПРООН

Стать, гроші та влада визначають сприйняття правосуддя та безпеки в Україні. Бідність турбує людей більше, ніж конфлікт; жінки і бідні люди почуваються менш безпечно, ніж інші – йдеться у звіті ...

VLS_8160 copy
Бідність турбує людей більше, ніж конфлікт – новий звіт ПРООН

Стать, гроші та влада визначають сприйняття правосуддя та безпеки в Україні. Бідність турбує людей більше, ніж конфлікт; жінки і бідні люди почуваються менш безпечно, ніж інші – йдеться у звіті ПРООН.

ПРООН сьогодні опублікувала новий звіт «Правосуддя та безпека: перспективи громад у трьох областях». Дослідження було здійснено в рамках проекту ПРООН «Верховенство права та правосуддя для громад у постраждалих від конфлікту регіонах України», що впроваджується за підтримки уряду Нідерландів та є частиною Програми відновлення та розбудови миру ПРООН в Україні.

Дослідження показує, що на більшість відповідей на питання щодо безпеки і правосуддя були дуже схожими у всіх трьох областях – Донецькій, Луганській і Житомирській. Не беручи до уваги деякі розбіжності у відповідях серед людей, що живуть у 20 км від лінії розмежування, люди в усіх трьох областях мають схожі проблеми і ставлення. У той же час наш звіт показує, що є дуже чіткі розбіжності у сприйнятті безпеки і правосуддя в залежності від економічного становища, статі і, в трохи меншій мірі, від того, чи живуть люди в сільській, чи міській місцевості. Основні висновки звіту:

–         Жінки і бідні люди мають набагато менший рівень довіри до поліції і системи правосуддя, ніж інші. Дві третини жінок в усіх областях не почуваються безпечно на вулиці після настання темряви; одна третина жінок не почуваються безпечно вдома вночі.

–         Деякі проблеми вважаються «серйозними» в міській місцевості у порівнянні з сільською: корупція, вживання наркотиків, забруднення навколишнього середовища, люди, травмовані внаслідок конфлікту.

–         Жінки, діти, люди похилого віку та люди з обмеженими можливостями часто вважаються категоріями, для яких рівень безпеки нижчий, ніж для населення в цілому, особливо в містах. У той самий час немає занепокоєння щодо напруження між приймаючими громадами і переселенцями. У цілому респонденти вважають, що ВПО та релігійні меншини, почуваються настільки ж безпечно у своїх громадах, як і інші члени громад; це підтримали ВПО, які в усіх областях заявляли, що живуть у злагоді зі своїми приймаючими громадами. Хоча 1 із 10 ВПО вважає, що напруга між приймаючими громадами і переселенцями є серйозною проблемою.

–          Біля чверті населення, що було опитано в Донецькій і Луганській областях, 10% респондентів в Житомирській області, сказали, що не мають достатньо коштів на їжу. Напроти, лише 5% респондентів сказали, що мають гроші на розкішні речі, такі як електронна техніка. Безробіття та бідність найбільше турбують практично всіх – більше 80% людей називають це «серйозною проблемою» в усіх трьох областях. Навіть респонденти, що живуть за 20 км від лінії розмежування, сказали, що проблеми, які їх найбільше турбують економічного характеру.

Наприклад, в Донецькій області лише 63% людей, що живуть поблизу лінії розмежування, назвали обстріли серйозною проблемою, тоді як 97% назвали бідність серйозною проблемою.

Так само люди сприймають майнові злочини як такі, що є найпоширенішими. Люди вважають, що дрібні крадіжки, за якими слідує пограбування – найпоширеніші види злочину. Хоча людей більше турбують насильницькі злочини, вони не вважають їх дуже поширеними.

«Без ефективного механізму урегулювання скарг, який заслуговує довіри, причини конфлікту і соціальної нестабільності залишаються без змін, а спроби економічного росту і політичної стабілізації підриваються. Сприйняття того, що правосуддя лише для багатих і сильних щонайменше підриває довіру до верховенства права. А найгірше – це має катастрофічні наслідки, які можуть спричинити конфлікт», – підкреслив Янтомас Хімстра, Директор ПРООН в Україні.

Завантажити звіт

 

Фото:  ПРООН в Україні


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи