Безплатна юридична допомога, як відповідь громадського сектору Волині на виклики війни

“Нас дуже часто питають чи справді ми допомагаємо безкоштовно”, - Керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик розповіла глядачам телеканалу ГІТ про те, як на Волині працює “Безплатна ...

Гайдучик 3
Безплатна юридична допомога, як відповідь громадського сектору Волині на виклики війни

“Нас дуже часто питають чи справді ми допомагаємо безкоштовно”, – Керівниця Волинського Інституту Права Ірина Гайдучик розповіла глядачам телеканалу ГІТ про те, як на Волині працює “Безплатна юридична допомога”.

Проєкт розпочав роботу в жовтні 2022 року як відповідь на виклики повномасштабного вторгнення. Команда Волинського Інституту Права реалізує його спільно з Данською радою у справах біженців (DRC).

Наші цільові групи, кому ми можемо надавати безплатну допомогу, це люди, які постраждали від війни. До цієї категорії ми можемо віднести практично кожного українця. Зрозуміло, що фокус у нас спрямований на ВПО. Але ми намагаємося допомогти всім, хто до нас звертається, хто цього потребує”, – розповідає Ірина Гайдучик.

Робота не обмежується лише консультуванням бенефіціарів (так називають людей, які звертаються за допомогою). Юристи також допомагають готувати необхідні документи, звернення, заяви чи позови. Однак вони усе це роблять без представництва в суді.

Керівниця проєкту розповіла, що в них є кабінет постійної консультації, який працює в Луцьку. Там впродовж робочого дня є юрист, до якого можна прийти і проконсультуватися особисто. Це приміщення надав Департамент соціальної політики Луцької міської ради. Воно у РАЦСі і це дуже зручна локація. 

Також вона розповіла і про головний страх бенефіціарів: “Багато запитань про те, чи справді це безкоштовно. Так – це справді безкоштовна правова допомога. У нас працюють чотири юристи. Це люди, які мають досвід роботи зі справами різної складності і вони сьогодні готові допомагати кожному”. 

На початку фокус діяльності команди був зосереджений на внутрішньо переміщених особах, тому, каже Ірина, чимало звернень стосуються відновлення втрачених документів, або ж певної процедури стосовно втраченого чи пошкодженого майна. Також є багато питань, які стосуються пенсійного або соціального забезпечення, дуже актуальне питання комунальних платежів: “Ми, наприклад, консультуємо людей, які нині проживають в прихистках на Волині, а їм нараховується плата за тепло і інші послуги там, за домівки, які вони були змушені покинути через війну”. Частим також є питання щодо процедури по зниклих безвісти на окупованих територіях чи територіях, де ведуться активні бойові дії. 

Зараз ми все більший акцент робимо на військовослужбовцях і їхніх сім’ях. Але наголошу, що не лише ВПО і військовослужбовці, а кожен волинянин має можливість звернутися за консультацією. Зрозуміло, що з огляду на те, що у нас є приставка “люди, які постраждали від війни, то ми не можемо брати якісь дуже особисті справи, такі як розлучення, для прикладу. Ми говоримо більше про ті речі, які є реакцією на виклики і загрози, які зараз є в Україні”, – наголошує керівниця Волинського Інституту Права.

Для ефективної роботи важлива доступність. Тому в роботі проєкту використовують усі доступні канали, щоб людям було максимально зручно звертатися за юридичною допомогою.

Часто проводимо виїздні консультації в прихистках. Ми збираємо запитання від мешканців, приїжджаємо з юристами туди і вже безпосередньо на місцях консультуємо чи збираємо необхідні документи, щоб можна було в подальшому їх опрацьовувати. Також ми проводимо і так звані пасивні консультації. Маємо сторінку в Фейсбуці “Безкоштовна юридична допомога_Волинь”, де постійно інформуємо про важливі законодавчі зміни, пояснюємо актуальні теми”, – розповіла Ірина Гайдучик

Однак чи не найзручнішим способом комунікації є безкоштовна гаряча лінія і можливість телефонувати/писати на месенджери (Viber і Telegram).

Очільниця громадської організації також додала: “Волинський Інститут Права працює вже 13 років і має величезний досвід у реалізації соціальних проєктів. Тож ми не могли стояти осторонь тих викликів, які нині постали перед українцями. Ми реалізуємо проєкт спільно із Данською радою у справах біженців на території Волині, але є такі ж ініціативи і в інших областях. Тому, якщо звертаються люди з іншої області, то ми можемо перенаправити до наших колег”.

 Сконтактувати з юристами проєкту за телефонами гарячої лінії:

0800 408 100 (дзвінки в межах України безкоштовні);

067 110 36 42 (є Viber і Telegram);

067 1209140 (є Viber і Telegram);

067 108 50 66 (є Viber і Telegram).

Дзвінки приймаються у понеділок-п’ятницю з 9:30 до 17:00.

Також можна відвідати громадську приймальню та особисто поспілкуватися з юристами. Прийом здійснюється з 9:30 до 17:00 (понеділок-п’ятниця) за адресою: проспект Соборності, 18 (філія № 1 департаменту соціальної політики Луцької міської ради.


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

Більше 14 тисяч українців протестуються на ВІЛ вдома завдяки проєкту «ТестВдома»

У Києві відкрилася Виставка "Братство. Богоявлення. Собор"

Як визначити вартість гуманітарної допомоги?

Практичні поради для роботодавців при користуванні е-сервісами Пенсійного Фонду України

24 громади стали учасниками Мережі з обміну досвідом у сфері безпеки

U-LEAD започаткувала новий формат комунікацій між НСЗУ та засновниками медзакладів