Безпека у Лисичанську – спільно

У Лисичанську, 7 червня 2018 року, відбувся «круглий» стіл на тему «Налагодження взаємодії між ініціативними групами громадян, міської влади та поліції задля профілактики злочинності та підвищення ...

Додано:
Pavlo Fedyk

Безпека у Лисичанську - спільно
Безпека у Лисичанську – спільно

У Лисичанську, 7 червня 2018 року, відбувся «круглий» стіл на тему «Налагодження взаємодії між ініціативними групами громадян, міської влади та поліції задля профілактики злочинності та підвищення довіри до поліції та влади». У роботі заходу, що є частино проекту «Місто у безпеці: співпраця для виявлення та вирішення питань безпеки Лисичанська» і виконується “Фонд громад «Знання і справедливість” за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження», взяли участь представники та депутати Лисичанської міської ради, територіальних підрозділів Національної поліції України, Управління ДСНС України у Луганській області, міського суду, Лисичанського центру зайнятості, ЦНБПД, журналісти та представники громадських спільнот та громадських організацій міста.

 

DSC_8215 DSC_8349 DSC_8331 DSC_8156

Захід розпочався незвично із виставою документального театру «Новий Лісабон» за участю членів ГО «Міст 3.10» із Лисичанська. Театралізована громадська ініціатива «Казнить нельзя помиловать (суд над Лисичанском)», присвячена проблематиці безпеки у місті: діяльності поліції, судів, медичних установ, освітніх закладів, водопостачання у місті, стану безпритульних тварин та реакцій звичайних людей на події та стосунки із цими установами. Реальні історії громадських активістів-  виконавців п’єсі  безперечно стали прикладно-цікавим учасникам «круглого» столу та визвали жваву дискусію, що тривала понад дві години.

«Питання безпеки для нас дуже важливе, бо хоча і створена нова поліція, вона часто працює окремо, і ми живемо окремо», – зауважив громадський активіст Олексій Горленко. – Якось ми викликали поліції, але, на жаль, вони добирались довго. Як бачите, це впливає на рівень довіри і стан співпраці між громадою і поліцією”.

Під час заходу відбулось спільне напрацювання питань безпеки та механізму зворотного зв’язку місцевої влади з громадою для вирішення внутрішніх проблем безпеки за допомогою взаємодії між поліцією, громадою та місцевою владою.

«Питання безпеки – надзвичайно вагома складова життя лисичан. І саме тому має охопити не лише діяльність правоохоронних органів, а й кожного громадянина, оскільки громада інколи бачить в своєму регіоні більше, ніж поліція» – відмітив представник поліції, заступник начальника УПП в Луганській області Департаменту патрульної поліції, старший лейтенант поліції Микола Кононов.

Учасники «круглого» столу погодились із важливістю синхронної роботи інституцій, що відповідають за безпеку в місті та налагодження чіткої координації дій між ними і громадянами. Серед іншого, учасники торкнулися питання безпеки на дорозі та ознайомились із уже напрацьованими діями щодо підвищення рівня безпеки в місті, обговорили пропозиції кращої поінформованості громадян із діями поліції.

«Лисичани розширюють поняття безпеки, про що свідчать опитування в Інтернеті, реакції городян та аналіз їх звернень до нашої правової консультативної допомоги. Зрештою і вистава «Нового Лісабону» свідчить про розуміння безпеки не лише як результату роботи поліції, а й стану доріг, освітлення, пішохідних переходів, торгівлі алкоголем, пожежної безпеки. Тобто превентивні заходи запобігання злочинності, і покращення відчуття безпеки на дорогах сприймаються людьми як значніші, ніж наші рекомендації», – підмітив експерт проекту Павло Федик.

Те, що наболіло людям, про що йшлося на зустрічі, зрештою, прийнята на заході Резолюція, ляже в основу майбутньої Концепції (стратегії) комплексної безпеки міста з урахуванням особливостей потреб Лисичанська та міст-супутників.

Таким чином, учасники заходу погодились із загальним висновком про те, що «питання безпеки, як надзвичайно вагової життя лисичан, має охоплювати не лише діяльність правоохоронних органів, а й кожного громадянина, оскільки громада інколи може бачити в своєму регіоні більше, ніж поліція. Успіх підвищення рівня безпеки в області залежить від участі громади. Загрози безпеці в Лисичанську взаємопов’язані між собою, що вкотре доводить необхідність комплексного підходу задля безпеки міста. А постійна участь громадськості у формулюванні пріоритетів охорони правопорядку та подальшому контролі за їхнім виконанням є ключовим для наближення влади до проблем місцевих мешканців», – резюмували учасники засідання, погодившись продовжувати співпрацю, і в першу чергу в інформаційному обміні, з питань безпеки між громадами, міською владою та поліцейськими підрозділами.

 

Івент-менеждер проекту «Місто у безпеці: співпраця для виявлення та вирішення питань безпеки Лисичанська» Ірина Сельницька, тел. 0955513531;0972633429;

 e-mail: tu4ka66@gmail. com, новини проекту: https://www.facebook.com/groups/SpailnoBezpeka/

_______________________________________________________________

Проект «Місто у безпеці: співпраця для виявлення та вирішення питань безпеки Лисичанська» виконується ГО “Фонд громад «Знання і справедливість” (ГО “ФГЗС”) в рамках програмної ініціативи: «Права людини та правосуддя» за фінансової підтримки Міжнародного Фонду «Відродження»


 

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи