Без тривог: в Івано-Франківську організували фестиваль медитації та психологічної підтримки

В Івано-Франківську відбувся одноденний “Фестиваль “Без тривог. День гармонії і внутрішнього балансу”. Організувала захід ініціативна група, яка навчалася на курсах з проєктної діяльності від ...

Додано:
MolodaProsvita_IF

20230123_131346
Без тривог: в Івано-Франківську організували фестиваль медитації та психологічної підтримки

В Івано-Франківську відбувся одноденний “Фестиваль “Без тривог. День гармонії і внутрішнього балансу”. 

Організувала захід ініціативна група, яка навчалася на курсах з проєктної діяльності від Івано-Франківської обласної організації “Молода Просвіта” й отримала фінансову підтримку на реалізацію задуму. 

“Зараз багато людей хочуть допомагати іншим, але не знають як та не мають для цього ресурсу. Тому ми й розробили навчання, щоб дати таким людям інструменти самостійно працювати. Проєкти, які зараз втілюються, якраз є тим якісним показником, що докладені зусилля не були марними”, – зазначає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

20230123_131234

Ідея провести фестиваль зародилася в учасниці курсу Віталіни Гусак близько місяця тому, а інший колега по навчанню Андрій Рибак підтримав її та допоміг із втіленням.

“Задум події виник з особистих відчуттів, бо я розуміла, що від 24 лютого живу у постійному стресі та переживаннях. Моя робота пов’язана з новинами, тому просто виключити телевізор не маю змоги. Одного разу пощастило познайомитися з дівчиною, яка займається медитацією. Сама також спробувала це і стало значно легше. Я маю сподівання, що захід дав підтримку людям та відчуття, що вони не самотні”, – розповідає Віталіна. 

20230123_123054

Сам фестиваль розділили на два заходи: групову медитацію та консультації з психологом. Перший захід зібрав майже пів сотні учасників. Люди практикувалися в Сахаджа Йозі —  це природній спонтанний процес, який можливий завдяки самореалізації. В процесі самореалізації людина відчуває пробудження своєї внутрішньої енергії, яка дрімає в основі хребта. 

Попрактикувалася в медитації й франківка Олена Карленко. За її словами, зараз є багато тривог: страх повітряних ударів, новини про можливість ядерного удару та хімічних атак. На заході їй  допомогли трохи абстрагуватися від тиску зовні та морально передихнути. 

Учасники групових тренінгів з психологами також мали чим поділитися після завершення зустрічей. 

20230123_144621

“На початку ми були напружені як натягнуті струни, бо ж всі незнайомі, а потім розслабилися, коли познайомилися ближче. Можливо, якраз те, що відкрили присутнім свій біль, допомогло перейти в інше емоційне русло та забути про тривоги бодай на цю годину. Нас цей захід дуже зарядив”, – ділиться учасниця Людмила Калюжна, яка минулого року перемістилася до Івано-Франківська з Харкова.

Загалом, під час фестивалю відбулося одразу три консультації з різними фахівцями, які поділилися інструментами подолання тривожності під час війни. 

Міні-проєкт “Фестиваль “Без тривог. День гармонії і внутрішнього балансу” виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

4 березня – Всесвітній день проти сексуальної експлуатації

Програма U-LEAD консультує громади щодо припинення прав власності на знищене майно

Майбутнє інституту старост: депутати обговорили з громадами законодавчі виклики

У Чернівцях обговорили законопроєкт про міжнародне співробітництво

"Тримаймо стрій": що варто врахувати щодо конкурсу на підтримку ветеранських ініціатив

ВПО — це не проблема, а новий ресурс для розвитку громад