Барометр свободи слова за червень 2020 року

У червні експерти ІМІ зафіксували в Україні 21 випадок порушення свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18, травень – 11). З них 20 стосувалися фізичної агресії проти ...

barometer-2020-june
Барометр свободи слова за червень 2020 року

У червні експерти ІМІ зафіксували в Україні 21 випадок порушення свободи слова (січень – 19, лютий – 18, березень – 25, квітень – 18, травень – 11). З них 20 стосувалися фізичної агресії проти журналістів.

Такими є дані щомісячного моніторингу Інституту масової інформації “Барометр свободи слова”.

Різке зростання в червні зафіксовано в категорії “перешкоджання журналістській діяльності” – 16 випадків (у травні – п’ять). Це пов’язане з карантинними обмеженнями та масовими акціями.

Порушення зафіксовано в семи регіонах. Лідирує Київ з 10 випадками, далі йде Херсонщина (три), Дніпропетровщина, Одещина та Полтавщина – по два випадки, Запоріжжя та Хмельниччина – по одному.

Також експерти ІМІ зафіксували два випадки побиття та по одному випадку погроз, пошкодження майна журналіста та непрямого тиску.

Слід відзначити херсонських журналістів, які об’єднались і виступили з акцією протесту проти вибірковості надання доступу до інформації. Нагадаємо, херсонські медіа, що не були акредитовані на зустріч із Президентом України Володимиром Зеленським, замість контенту публікували порожні сторінки. Хоча така ситуація з недопуском журналістів для висвітлення візиту Президента непоодинока, зокрема в Хмельницькому журналістів також не акредитували, про що вони повідомили.

Отже, з початку року ІМІ зафіксував загалом 112 порушень свободи слова, 61 випадок перешкоджання, 13 випадків побиття та дев’ять випадків погроз.

 

Джерело: ІМІ.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

НАТО радіомарафон 2021 – програма четверта: Велика Британія

На Березанщині з’явилась перша гімназія… Ташинська

Як запровадити ефективне природокористування в громаді?

Як живеться громадам Львівської області, в яких ведеться видобуток газу?

Що є спільного між Шегинівською ОТГ та Перемишлем?

Оголошено переможців Всеукраїнського змагання з безпеки дорожнього руху