Бар’єри подолано: 35 хвилин у прямому ефірі з Антарктидою

15 квітня відбулася непересічна подія – проведено онлайн-з'єднання з Антарктидою! Захід організував на своїй Інстаграм-сторінці громадський діяч та блогер Євгеній Нотевський, а ексклюзивним гостем ...

картинка прямокутна_підсумки ефіру
Бар’єри подолано: 35 хвилин у прямому ефірі з Антарктидою

15 квітня відбулася непересічна подія – проведено онлайн-з’єднання з Антарктидою! Захід організував на своїй Інстаграм-сторінці громадський діяч та блогер Євгеній Нотевський, а ексклюзивним гостем став один із учасників 26-ї сезонної Української Антарктичної Експедиції Олександр Нікітенко. Подія пройшла за ініціативою ГО «МООЛМС «МОЛОДЬ – МАЙБУТНЄ НАЦІЇ» з нагоди 25-річчя від дня заснування української антарктичної станції «Академік Вернадський».

картинка прямокутна_підсумки ефіру

На початку прямого ефіру для учасників було проведено міні-вікторину на перевірку знань стосовно Антарктиди та роботи української антарктичної станції «Академік Вернадський». Слухачі активно відповідали на питання в чаті ефіру та мали змогу напряму поставити власні запитання гостю. Повну версію вікторини від Національного антарктичного наукового центру можна знайти тут.

Із розмови учасники дізналися про те, як це підкорювати цілий материк, чи можна стати полярником та які цікавинки із життя тварин експедитори вже встигли виявити. Загальна кількість учасників, що у підсумку долучилася до 35-тихвилинного прямого ефіру склала майже 9 000 осіб.

Найкращим питанням до гостя було визнано запитання лідера учнівського самоврядування Вінниці Аліни Опацької, що звучало так: «Чи змінилось ваше ставлення до навколишнього світу, враховуючи те, що Ви зараз в Антарктиді? Якщо так, то як саме змінилося?». На яке Олександр Нікітенко надав ствердну підповіть та підкреслив, що «ставлення насправді дуже змінилось, оскільки ти розумієш наскільки тут чиста природа. Це заповідна зона, тут потрібно слідкувати щоб ніде не було сміття. Навіть ті, хто палять свої недопалки та сірники, складають їх до кишені. Потрібно завжди слідкувати за тим, чи не порушуєш ти спокій тварин та інших жителів, яких ти можеш навіть не бачити, але наскільки легко і просто можна тут сортувати сміття!». За таке цікаве питання організатори пообіцяли надіслати символічний подарунок дівчині від Національного антарктичного наукового центру.

До речі під час прямого ефіру та після його завершення чимало учасників події підняли тему захисту Антарктики. Нагадаємо, що у 2020-му році виповнилося 200 років з дня відкриття Антарктиди. З цієї нагоди коаліція організацій із захисту природи та екосистем стала ініціатором заклику до світових лідерів захистити Антарктику та здійснити найбільший акт захисту океану. Петицію ж на підтримку ініціативи можна підписати тут.

Приємним подарунком для слухачів наприкінці заходу стало палке привітання від спільноти пінгвінів.

Пінгвіни

Повна версія прямого ефіру збережена та доступна за покликанням.

Більше про дослідження на станції «Академік Вернадський», які ви могли не знати можна знайти тут. А якщо ж захочете побувати на українській станції «Академік Вернадський» у цю ж хвилину, то сміливо переходьте в 3D-тур.


Тематика публікації:            

Останні публікації цього розділу:

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи

В американському університеті презентували виставку з історії «Щедрика»

Клуб Добродіїв шукає менторів/ок для участі в проекті підтримки підлітків

"Майбутнє конкурентоспроможності Європи" та його уроки для євроінтеграції України

Рейтинг інституційної спроможності відновлення малих і середніх громад до 150 тис. мешканців на прикладі Дніпропетровської області (пілот)

Кодимська громада розпочала розробку стратегії розвитку