Балет “Життя” презентував у Києві свою найпотужнішу постановку

До Дня Гідності та Свободи, львівський балет «Життя» презентував у Києві історично-музичний проект «Ремінісценції.UA» про війну, страх, біль, репресії, смерть, але й водночас про віру, надію, життя, ...

IMG_9885
Балет “Життя” презентував у Києві свою найпотужнішу постановку

До Дня Гідності та Свободи, львівський балет «Життя» презентував у Києві історично-музичний проект «Ремінісценції.UA» про війну, страх, біль, репресії, смерть, але й водночас про віру, надію, життя, кохання. Прем’єра у Києві відбулася 21 листопада 2017 року в Міжнародному центрі культури і мистецтв ФПУ (Жовтневий палац культури).

«Ремінісценції.UA» у сучасній сценічній формі розповідають глядачам маловідомі, часто моторошні, факти і сторінки історії та культури нашої країни. Перформенс складається із десяти новел, своєрідних персональних історій, які одна за одною розкривають непросту тему кількасотлітнього нищення української інтелігенції і тотальної русифікації України.

«Ремінісценції.UA» – це мікс різних жанрів: хореографія, пластика, музика, пісня, поезія, відео інсталяція. 

«Протягом століть українську історію фальшували і перебріхували, а успіхи та здобутки українців привласнювали або приховували. Відтак не тільки світ, а й не одне покоління українців не знали і досі не знають своїх видатних поетів, прозаїків, музикантів, художників, науковців, філософів… Не знають, чий термін «Розстріляне Відродження», хто такі «Бойчукісти», чому будинок «Слово» отримав прізвисько «крематорій», що означає «Сандармох», яка доля творця «Щедрика», що приховує вул. Інститутська 1937 р. і чому історія повторюється сьогодні?» –  розповідає Ірина Мазур, керівник балету «Життя», автор ідеї та режисер проекту.

Танцюристи мовою танцю, пластики і музики нагадають історію розстріляного композитора Леонтовича, зламаного і вбитого художника Бойчука, родини Крушельницьких.

«Спільними зусиллями вдалося влаштувати в Києві прем’єру цього знакового твору балету «Життя». Актуальний зміст, професійна постановка, якісна музика і відеографіка, талановите виконання, емоційно-напружена атмосфера занурюють глядачів «Ремінісценції.UA» у найдраматичніші етапи нищення історичної пам’яті та культурного коду нації, створюють контекст для кращого розуміння сучасної історії, зокрема боротьби українців за свої права та свободу. І, водночас, зміцнюють віру, що ми не забудемо минуле і матимемо майбутнє», – вважає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

У проекті – три десятки учасників. Це – артисти балету «Життя» та їхні однодумці, друзі й справжні патріоти України – співаки Назар Савко, Ірина Доля та інші.

ОРГАНІЗАТОРИ І ПАРТНЕРИ: Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності; Благодійний фонд “Майдан Гідності”; Міністерство культури України; Львівська обласна державна адміністрація; Печерська районна у місті Києві державна адміністрація.

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Міжнародний центр культури і мистецтв Федерації Профспілок України, Алея Героїв Небесної сотні, 1, м. Київ.

Додаткова інформація за тел.: +38 (067) 508 26 39, +38 (099) 717 59 95, +38 (093) 503 72 88 або електронною адресою: [email protected]


Тематика публікації:              

Останні публікації цього розділу:

У Чернівцях відбувся ярмарок молодіжного підприємництва Junior EXPO-2024

«Трансформація чи відбудова»: у Львові відбувся фінальний захід проєкту «Майстри змін»

Навантаження на медичну галузь зросло з початком великої війни

Визначення потреб та проблем доступності допомоги і послуг для ВПО, які мешкають у місті Рівне

Лановецька громада на Тернопільщині отримала 2 тисячі контейнерів для ТПВ від Програми USAID DOBRE

У Харкові облаштують школи в протирадіаційних укриттях