Бахмацька громада на Чернігівщині фіналізує роботу над Статутом

Пропозиції до проєкту Статут Бахмацької територіальної громади обговорили на круглому столі, який пройшов 15 березня 2024 року в місті Бахмач.Розпочала зустріч керівниця ГО «Центр Доброчин» Наталія ...

Додано:
DobroCN

20240314_122459
Бахмацька громада на Чернігівщині фіналізує роботу над Статутом

Пропозиції до проєкту Статут Бахмацької територіальної громади обговорили на круглому столі, який пройшов 15 березня 2024 року в місті Бахмач.

Розпочала зустріч керівниця ГО «Центр Доброчин» Наталія Дрозд, яка звернула увагу на актуальність і важливість врегулювання у Статуті громади інструментів безпосередньої участі жителів територіальної громади у вирішенні питань місцевого значення. Адже Статут громади – це документ для громадян, в ньому регламентуються процедури громадської участі та підзвітності влади.

Механізми залучення жителів громади мають бути доступними та прозорими для громадян. Не потрібно ускладнювати процедури (надмірна кількість осіб, необхідних для ініціювання громадських слухань чи внесення місцевих ініціатив).

Серед питань, які потребують окремої уваги, учасники виокремили наступні:

  • Розширення історичної частини Статуту, врахування особливостей громади;
  • По статтям розділу «Загальні збори» пропрацювати відповідно до особливостей громади застосування норм представництва на конференції, зокрема конструкції «не менш ніж»;
  • В статті «Громадські слухання» залишити норму «- не менш як _15___ осіб — для слухань з питань, які стосуються частини громади»;
  • Додати статтю про міжнародну та інтеркультурну співпрацю;
  • Додати розділ про участь дітей та молоді у місцевому самоврядуванні.

20240314_122459

 Експерт проєкту Олександр Підгорний розповів про особливості залучення жителів до участі в житті громади через різні інструменти участі під час воєнного стану. Окремо наголосив на важливості постійної роботи у напрямку формування активного громадянського  суспільства. Будувати взаємовідносини з громадськістю потрібно на засадах принципів відкритості та прозорості.

Учасники активно долучились до обговорення і підкреслили, що жителі територіальної громади повинні мати якнайширші права, і Статут має це врегульовувати, але не можна виходити за рамки чинного законодавства та Конституції.

20240314_123538

Голова Бахмацької громади Павло Шимко підкреслив, що цей документ також сприятиме процесу становлення спільноти, а не просто сукупності людей, які проживають на території громади. Люди повинні бути залученими до життя громади, чітко розуміти, як і на що можуть впливати, чим можуть допомогти і з кого спитати. Також, Статут громади стане показником демократичності Бахмацької громади.

Діяльність проходить за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного Фонду «Відродження» в рамках спільної ініціативи «Європейське Відродження України».

Матеріал представляє позицію авторів і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Празька Декларація 11-ти міністрів, відповідальних за політику згуртованості

Eксперти U-LEAD допомагають громадам проводити безпечну внутрішню комунікацію

ZDOROVI запускають проєкт ментальної підтримки для медичних працівників з південно-східного регіону

На Кіровоградщині стартувала навчальна поїздка для представників громад Миколаївщини та Херсонщини

У Києві відбувся перший EuroSummit громадських організацій

Нові можливості проєкту центру АХАЛАР з посилення ментального здоров'я для лідерів НДО та "хелперів"