АТО/ООС: Благодійна спільнота має взяти на контроль врегулювання податкових пільг

Як відомо, благодійна допомога, що надавалася мешканцям територій проведення АТО, звільнялася від податків, але ситуація може змінитися вже з нового року. Про що йдеться?Згідно зі ст. 165 Податкового ...

heart-light-love-39379
АТО/ООС: Благодійна спільнота має взяти на контроль врегулювання податкових пільг

Як відомо, благодійна допомога, що надавалася мешканцям територій проведення АТО, звільнялася від податків, але ситуація може змінитися вже з нового року. 

Про що йдеться?

Згідно зі ст. 165 Податкового кодексу не включалися до загального оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) сума (вартість) благодійної допомоги, виплаченої благодійниками (у тому числі і волонтерами, внесеними до Реєстру волонтерів) фізичним особам, що мешкають (мешкали) на території АТО та/або вимушено покинули місце проживання — у зв’язку з проведенням АТО

У зв’язку з початком проведення Операції об’єднаних сил (ООС) і завершенням АТО ця податкова пільга діє лише до 31 грудня 2019 року (лист Міністерства фінансів №11220-03-3/20446 від 09.08.2019дповідь Мінфін). А з 2020 року уся благодійна допомога на територіях АТО/ООС, а також надана особам, що вимушено покинули такі території, буде обкладатися ПДФО. 

Міністерство фінансів у згаданому вище листі повідомило, що буде опрацьовувати це питання під час підготовки чергових змін до Податкового кодексу.

Утім, Український форму благодійників вважає, що благодійна спільнота має взяти це питання під контроль. Адже невчасне врегулювання Кодексом змін через появу нових обставин (завершення АТО і початок ООС), може спричинити такі несприятливі наслідки, як зменшення обсягів благодійної допомоги – у зв’язку з податковим навантаженням.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

Реєстрація на серію воркшопів та закритих зустрічей з відбудови та розвитку власних ресурсів під час війни

«Своїм прикладом хочу показати, як можна допомагати»: дніпровський музикант евакуює людей із Донеччини

А ви готові приєднатися до руху самоорганізації?

Рятувальники Дружківської громади отримали спеціалізоване обладнання для роботи під час війни

Проєкт «Добрі сусіди – одна країна» підготував серпневу навчальну кампанію

«Оперативна допомога при посттравматичному стресовому розладі» — новий серіал на Дія.Цифрова освіта