АРВ-терапія має зупинити епідемію ВІЛ/СНІД в Україні!

За майже 30 років епідемії в Україні від СНІДу померли 39 085 людей. Усі ці люди могли б жити і до сьогодні, якби отримували необхідне лікування. Нині оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей в ...

IMG_1599
АРВ-терапія має зупинити епідемію ВІЛ/СНІД в Україні!

За майже 30 років епідемії в Україні від СНІДу померли 39 085 людей. Усі ці люди могли б жити і до сьогодні, якби отримували необхідне лікування. Нині оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей в Україні  вже сягає 230 000 осіб. Наразі ж лікування отримує тільки чверть всіх ВІЛ-інфікованих в Україні (всього на лікуванні станом на 01.04.2016 знаходяться лише 63 029 таких осіб), а знає про свій ВІЛ-позитивний статус лише половина (126 604 ВІЛ-позитивних на медичному обліку станом на 01.01.2016). Відповідно ж до Загальнодержавної програми по боротьбі зі СНІДом, у 2016 році лікування мають отримувати 105 748 осіб. Й це абсолютний мінімум, який держава має забезпечити в цьому році. Отож влада продовжує хронічно не виконувати свої зобов’язання по їх лікуванню, як зрештою й будь-якої іншої категорії важко хворих своїх громадян.

Між тим  оціночна кількість ВІЛ-позитивних людей у Львівській області – до 4500 осіб. Відтак  нещодавно активісти Львівського обласного відділення Всеукраїнської мережі ЛЖВ  продемонстрували журналістам в пробірках цілком БЕЗПЕЧНУ кров ВІЛ-позитивних людей, що приймають АРВ-терапію.  Адже науково доведено, що АРВ-терапія (антиретровірусна терапія) зменшує концентрацію смертоносного вірусу в організмі людини настільки, що інфікуватися нею стає неможливо. У такий спосіб громадські активісти хотіли звернути увагу громади міста  до вшанування пам’яті людей, котрі померли від ВІЛ. А  до голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки звернулися з категоричною вимогою забезпечити отримання лікування під медичним наглядом для усіх без винятку пацієнтів з ВІЛ у Львівській області.

«Протягом більш ніж 10-ти років команда Львівського обласного відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВІЛ/СНІД» працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до АРВ-терапії. Ми закликаємо уряд України забезпечити 100 % лікування для всіх ВІЛ-позитивних пацієнтів без винятку вже у 2016 році, адже кров ВІЛ-позитивної людини, яка приймає АРВ-терапію, є безпечною для оточуючих. Якщо зараз ми охопимо АРВ-терапією кожного ВІЛ-позитивного мешканця Львівської області, вже через декілька років зможемо подолати епідемію в регіоні. Я б хотів наголосити, що дискримінаційне поняття «група ризику щодо інфікування ВІЛ» набуває все більше умовного значення, адже епідемія вийшла в загальне населення і кожен з нас з вами, наші родичі та друзі можуть інфікуватися. Ми цього не можемо допустити! Безпечна кров зупинить епідемію ВІЛ/СНІД!» - заявив при цьому  керівник Львівської Мережі ЛЖВ Дмитро Тигач.

Загалом слід зазначити, що Львівське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»  нині активно працює над розширенням доступу ВІЛ-позитивних людей до лікування, догляду та підтримки, а саме до антиретровірусної терапії, яка дає можливість продовжити та покращити якість життя. Тут   без винятків допомагають ЛЖВ, ВІЛ-позитивним вагітним та дітям, які народжені ВІЛ-позитивними матерями. Організація є учасником Національної програми «Подолання епідемії ВІЛ/СНІД в Україні», яка здійснюється за підтримки Глобального фонду боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією. Адже  у Львівської Мережі ЛЖВ вважають, що ВІЛ-інфекція – це соціальна хвороба і незамінним компонентом в процесі подолання епідемії є соціальний супровід пацієнтів.

Саме з цих міркувань,  спільнота реалізовувала на теренах області  адвокаційну кампанію з метою включення соціального компоненту до «Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік». Результатом  цих дій та плідної співпраці громадського та державного секторів на засіданні Львівської обласної ради до місцевого кошторису  було включено соціальний компонент у розмірі 136,8 тис. грн. на підтримку ВІЛ-інфікованих дітей області. А березні цього департамент соціального захисту населення оголосив конкурс на залучення бюджетних коштів для забезпечення догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД дітей у межах обласної Комплексної програми надання медичної допомоги мешканцям Львівської області на 2016 рік.  Львівська організація взяла в ньому участь і здобула перемогу в конкурсному відборі.

Таким чином, з травня цього року розпочинається реалізація державного соціального замовлення саме зусиллями громадських активістів, що, безумовно, є позитивним прецедентом в Україні.

Ігор Галущак
Львів


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Поліцейські, освітяни і ОГС обговорили результати спільної трирічної роботи за підтримки ЄС над створенням безпечного цифрового середовища для дітей

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями