Аналіз програм партій: “Зберегти Запорізьку область!” – ВО “Батьківщина”

Мережа Центрів громадського контролю «ДІЙ!» перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня, аналізує програми партій, відповідність пунктів повноваженням депутатів місцевих рад, ...

batkivschyna_zaporizhzhia lyce (2)
Аналіз програм партій: “Зберегти Запорізьку область!” – ВО “Батьківщина”

Мережа Центрів громадського контролю «ДІЙ!» перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня, аналізує програми партій, відповідність пунктів повноваженням депутатів місцевих рад, наявність/відсутність дискримінаційних тез чи пропозицій, що порушують права людини у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь).

Ми проаналізували передвиборчу програму запорізького осередку «Батьківщини» на предмет обіцянок, посягань на права і свободи громадян, а також на можливість їх реалізації за допомогою інструментів саме місцевого самоврядування.

Запорізька «Батьківщина» всерйоз націлилась на боротьбу з партією «Слуга народу», про що прямо заявила у своїй передвиборчій програмі: «Недолуга політика «Слуг» тягне всю країну в економічну прірву». А ще вбачає загрозу ліквідації Запорізької області як адміністративно-територіальної одиниці, про що також вказали у своїй програмі: «Ми не дозволимо «Слугам народу» ліквідувати Запорізьку область, шляхом її приєднання до Дніпропетровщини»

«Батьківщина» розподілила свої плани по восьми напрямкам: 

  • Збережемо Запорізьку область!
  • Час рятувати економіку та екологію!
  • Школи та дитячі садочки фінансуватимуться владою, а не батьками!
  • Всебічна підтримка вищої освіти!
  • Збережемо медичні заклади!
  • Війна «наркозакладникам» та «наливайкам»!
  • Громадський транспорт буде комфортним
  • Зупинемо ріст цін на комуналку

 Ми розглянули дані по таким сферам як: екологія, медицина, інфраструктура, місцеве самоврядування, освіта, економіка, соціальна сфера, культура, безпека, молодь та спорт.

Економіка

У партії вже підготували проекти рішень спрямованих на відродження промисловості, розвиток сільського господарства, інвестиції в курортне Азовське узбережжя, захист малого бізнесу. А тим, хто створюватиме нові робочі місця пообіцяли підтримку та захист.

Екологія

«Ми захищатимемо екологію! Чисте повітря, вода, захист парків та лісів – наш пріоритет!» – це все, що партія зазначила у програмі.

Медицина

Представники «Батьківщини» пообіцяли захищати від знищення кожен медичний заклад, а також забезпечити фінансуванням. Засудили «реформу Супрун» та заявили, що будуть зупиняти її прояви на місцевому рівні. У пріоритеті зазначили гідний рівень оплати для медпрацівників.

Освіта
У своїй офіційній програмі, в партії запевнили, що знищать «благодійні фонди» у школах та дитсадках. Окрім цього натякнули, що ремонтами та закупівлею інвентарю більше не будуть займатись батьки: «Ремонти та закупівля інвентарю – це проблема влади, а не батьків!». Ще, партійці пообіцяли голосувати за будівництво басейнів, спортивних майданчиків у кожній школі, обладнання комп’ютерних класів та залів робототехніки, а кожну дитину вирішили посадити за окрему парту.

Не обійшли увагою й проблему харчування. Для всіх учнів  хочуть забезпечити безкоштовне харчування і як приклад наводять свій успіх у Широківський громаді, де представники «Батьківщини» забезпечили учням безкоштовне харчування. Запорукою того, що дітей виховуватимуть фахівці у «Батьківщині» вважають гідний рівень заробітних плат для працівників освіти, але це вже питання до уряду, і як саме депутати міської ради зможуть підняти рівень зарплат – невідомо. 

У сфері вищої освіти команда «Батьківщини», планує втілити плани розвитку навчальних закладів регіону, які мають їх представники: ректори, проректори, декани, завідуючі кафедр та професори. Одна що це за плани –  нам невідомо. 

Інфраструктура

У цьому напрямку, партія визнає, що нові, великі автобуси з кондиціонерами – єдиний правильний вибір. Вочевидь, це свідчить про підтримку політики закупівлі великогабаритного громадського транспорту

Соціальна сфера

У «Батьківщині» будуть захищати право пільговиків на безкоштовний проїзд, а також пообіцяли голосувати проти підвищенні цін на комунальні послуги, які встановлює водоканал та концерт теплових мереж.

Безпека

Для підтримки безпеки у місті, партійці планують скасувати усі дозволи для «наливайок», а правоохоронців хочуть змусити оголосити війну «наркозакладникам». Тим поліцейським, які заробляють на наркотиках, обіцяють «зірвати погони»

Підводячи підсумки зазначимо, що деякі обіцянки об’єктивно не можуть бути реалізовані за допомогою саме інструментів міської ради. Наприклад: підняття рівня заробітних плат, розвиток вищої освіти або «зрив погонів» поліцейським. Це не входить у перелік повноважень депутатів міської ради, але вони можуть домогтись цього у переговорах з Національною поліцією, через суди або підняттям суспільного резонансу. Це непрямі інструменти, які можуть використати депутати для реалізації своїх окремих задумів.

Із офіційними програмами політичних сил, які балотуються на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року можна ознайомитися на сайті ЦВК.

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю  «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій

 


Тематика публікації:          

Останні публікації цього розділу:

Буська громада провела друге засідання робочої групи з напрацювання стратегії розвитку

У Володимирі обговорили подальше впровадження “зелених” рішень в багатоквартирних будинках

«Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

За рік та сім місяців великої війни росія скоїла 536 злочинів проти медіа та журналістів

Мережування, партнерування та адвокація: досвід Асоціації громадських радників України

Суспільний запит на відповідальність за скоєні воєнні злочини: інструменти для притягнення до відповідальності