Аналіз програм партій: Що обіцяє Запоріжжю “Європейська Солідарність”?

У передвиборчій програмі «Запоріжжя – європейське місто», партія планує протидіяти реваншу та будувати європейське місто.Мережа Центрів громадського контролю «ДІЙ!» перед місцевими виборами, які ...

evro solid zaporizhzhia lyce
Аналіз програм партій: Що обіцяє Запоріжжю “Європейська Солідарність”?

У передвиборчій програмі «Запоріжжя – європейське місто», партія планує протидіяти реваншу та будувати європейське місто.

Мережа Центрів громадського контролю «ДІЙ!» перед місцевими виборами, які відбудуться 25 жовтня, аналізує програми партій, відповідність пунктів повноваженням депутатів місцевих рад, наявність/відсутність дискримінаційних тез чи пропозицій, що порушують права людини у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь).

 

Програма «Європейської солідарності» розподілена на п’ять завдань:

  • ЖКГ і транспорт
  • Екологія
  • Європейська медицина
  • Благоустрій та інвестиції
  • Туризм

Усі обіцянки зазначені в програмі відповідають повноваженням органів місцевого самоврядування, і цілком можуть бути виконані впродовж п’яти років, але за умови підтримки більшості депутатів у міські раді. Також програма не містить дискримінаційних елементів, але чітко засуджує проросійських  представників, які прагнуть проникнути в органи місцевого самоврядування

Партія об’єднала в собі військових, волонтерів, підприємців, науковців, лікарів, педагогів, громадських діячів, молодь і досвідчених політиків, а головне – патріотів своєї країни.

«Щоб протидіяти реваншу і будувати європейське Запоріжжя команда «Європейської Солідарності» об’єднала військових, волонтерів, підприємців, науковців, лікарів, педагогів, громадських діячів, молодь і досвідчених політиків, а головне – патріотів своєї країни» – йдеться у програмі.

Екологія

Пріоритетом своєї програми «ЄС» зазначає озеленення Запоріжжя, а першим кроком до очищення повітря є збереження і збільшення зелених зон. Політики планують запустити в роботу стаціонарні пости спостереження за станом повітря, а також ініціювати впровадження європейських стандартів і в галузі екомоніторингу, і в галузі поводження з відходами.

Медицина

У цьому напрямку зазначено про незадовільну роботу вітчизняної медицини, що підтверджено наслідками епідемії. Також у програмі зазначено: «Більшість запорізьких лікарень не мають належної інфраструктури та матеріально-технічної бази для надання якісних послуг громадянам. «Європейська Солідарність» Запоріжжя, як опозиційна сила, протягом епідемії постійно допомагає медикам напряму». Перемога на виборах дозволить партії «системно розвивати запорізькі медзаклади і приводити їх до європейських стандартів шляхом збільшення фінансування»

Інфраструктура та місцеве самоврядування

У партії вважають, що сфера житлово-комунального господарства вже не перший рік є найболючішою для Запоріжжя, тому «Європейська солідарність» націлена провести демонополізацію серед керуючих компаній, і надати запоріжцям право вибору компаній. Також партійці планують забезпечити програму співфінансування ремонтів в ОСББ, надаючи їм таким чином підтримку. У транспортній інфраструктурі, «ЄС» націлена «навести лад», впровадити електронний квиток для всього міського транспорту, і зробити «Запоріжелектротранс» прибутковим. Окрім цього обіцяють зробити зручний графік руху міського транспорту і збільшити кількість великогабартиного екологічного транспорту.

Але тут варто зазначити, що електронний квиток вже впроваджується в громадському транспорті Запоріжжя.

Економіка 

«Економіка міста має будуватись не на боргах і кредитах, а на інвестиціях» – так у «Європейські солідарності» розкритикуваи політику нинішнього міського голови В. Буряка. Натомість, запропонували зробити кращі умови для підприємців і щоб пріоритети в підрядах надавались місцевому бізнесу. Це на думку партії збільшить кількість робочих місць для запоріжців. А зекономлені кошти від проведених прозорих конкурсах у партії планують направити на благоустрій міста. Окремо слід відзначити напрямок туризму. «Ми працюватимемо над створенням нових історичних локацій та відновлення існуючих» – заявили у партії. А завдяки туристичному напрямку, політики планують збільшувати бюджет міста. 

evro solid_zaporizhzhia_seredyna-01

В цілому передвиборча програма структурована та відповідає проблемам міста. У планах партії ми не помітили дій, які партія планує робити у напрямах соціальної сфери, культури, безпеки, молоді та спорту.

Із офіційними програмами політичних сил, які балотуються на місцеві вибори 25 жовтня 2020 року можна ознайомитися на сайті ЦВК.

Публікація створена у рамках проекту центрів громадського контролю  «Дій!» – проект, який реалізовується у 5-ти містах України (Тернопіль, Вінниця, Запоріжжя, Краматорськ, Маріуполь) за фінансової підтримки чеської організації People in Need, Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках програми «Transition Promotion Program» та Посольства Королівства Нідерланди в Україні.

Зміст цієї статті є авторським та не обов’язково збігається з позицією донорських організацій

 


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

«Дніпро не болото», або дискусія після «фільму «зонґ»

19 порушень свободи слова зафіксовано в Україні в листопаді – Барометр ІМІ

Навіщо нам бюджетні слухання?

Лестер Соломон, Кен Філіпс, Ярослав Грицак – хто ще зі спікерів на Форумі?

У Баранівці запрацювала сонячна електростанція 10 кВт та центр енергоефективності

Юрист правової допомоги допоміг клієнту скасувати рішення про накладення штрафних санкцій