Аналіз проблеми, співпраця, спільна ідея проекту – позитивний досвід кам’янчан

Щодня у мережі бачимо десятки, а то й сотні оголошень про грантові конкурси. Але мало-хто підходить конструктивно до вивчення проблеми, яку має вирішити майбутній проект. Перш за все, ми помилково ...

Додано:
olgakomarova

IMG_20170710_171636
Аналіз проблеми, співпраця, спільна ідея проекту – позитивний досвід кам’янчан

Щодня у мережі бачимо десятки, а то й сотні оголошень про грантові конкурси. Але мало-хто підходить конструктивно до вивчення проблеми, яку має вирішити майбутній проект. Перш за все, ми помилково керуємося дедлайнами – і продукуємо «мертві» проекти, які будуть лише цікаві нам, але аж ніяк не відповідатимуть справжнім інтересам інших членів громади.

Ще у березні цього року в у Краматорську та Сєвєродонецьку відбулися презентації програми «Успішні локальні громади». Організатори програми запросили представників Донецької, Луганської, Житомирської, Хмельницької та Запорізької областей долучитися до навчання з актуальних питань децентралізації та проектного менеджменту. Програма спрямована на розвиток спроможності місцевих громад. Організатори неодноразово акцентували увагу на тому, що учасники зможуть навчитися проводити ефективні аналізи проблем громади, щоб використовувати ці знання для залучення ресурсів з метою покращення якості життя в громаді.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAКільком представницям з міста Кам’янця-Подільського пощастило пройти відбір на участь в програмі, організованій Фондом “Освіта для демократії” (Варшава, Польща), ГО “Наше Поділля” (Вінниця) та ГО “Точка доступу” (Краматорськ). Серед учасників з Хмельниччини були представники з Дунаєвецької, Нетішинської, Сатанівської та Понінківської ОТГ.

Ірина Кульчицька та Ірина Михайлова, співробітниці відділу соціально-економічного розвитку міста департаменту економіки та розвитку інфраструктури міста Кам’янець-Подільської міської ради. Також до команди були відібрані Вікторія Ільчишена, членкиня Асоціації юристів м. Кам’янця-Подільського, Тетяна Сметанюк та Ольга Комарова, співзасновниці ГО “Творче об’єднання письменників та художників “Кам’яний острів”, організаторки щорічного культурного форуму впродовж квітня-липня цього року вивчали методи локального аналізу потреб громади та основи проектного менеджменту.

19577366_1808515809164494_8337094116834000098_oКуратором групи був призначений Ігор Баб’юк, відомий експерт з питань децентралізації, директор Регіонального офісу реформ в Чернівецькій області. Тренер постійно консультував учасниць у підготовці практичних домашніх завдань.

До Дня молоді кам’янчанки організували у сквері “Гунські криниці” опитування молоді віком 18-25 років. Учасниці програми у спілкуванні з випускниками шкіл та студентством з’ясовували:

  • інтереси молоді міста;
  • тематику культурних заходів, які цікавлять молодь;
  • готовність респондентів втілювати цікаву ідею нового культурного проекту для своїх однолітків.

19453164_1808532242496184_5953212711445775705_oОрганізаторки локального аналізу отримали 11 цікавих ідей від молодих кам’янчан, які готові долучитися до робочої групи щодо підготовки майбутнього грантового проекту. Серед респондентів були розповсюджені анкети методом “передай далі”, також усі бажаючи могли анонімно залишити свої відповіді на листах з “висячими питаннями”. Також молоді жителі міста окреслили потенційно зручне місце зібрання для молоді у місті (обрали район), розповіли яких умов не вистачає у місті для появи і розвитку молодіжних культурних проектів і висловили шляхи розв’язання цієї проблеми.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERAПублічне обговорення результатів локального аналізу потреб громади відбулося 29 червня у відділі молоді та спорту департаменту гуманітарної політики Кам’янець-Подільської міської ради.  Учасниці програми представили громадським активістам, представникам ЗМІ та міській владі результати опитування думки молодих кам’янчан. Організатори опитування з’ясували найбільш актуальні проблеми в очах молоді для появи нових цікавих проектів: відсутність достатнього фінансування та універсального простору (хабу чи коворкінг-центру).image-0-02-04-13e5899aaf43f89a2b721f54ca60e3b6fb28765835ae9519f442b9fd89b5cf97-V

 

Деякі записи свідчать навіть про те, що молодь свідомо розуміє потребу в ініціативній групі, яка втілюватиме у реальність заходи нових цікавих форматів. “Молодь цікавить проведення концертів, літературних вечірок, виставок та кіновечорів під відкритим небом. Дискотеки та атракціони були зазначені лише у двох анкетах – і ця тенденція не може не радувати”, – зазначила юрист Вікторія Ільчишена. Відкрите обговорення результатів з Лілією Шкирею, заступницею завідувача відділу молоді та спорту депатаменту гуманітарної політики дозволило окреслити спільну стратегію дій щодо написання майбутнього проекту, який буде корисний для молоді міста віком 18-25 років. Результати представляла секретар однієї з громадських організацій Ольга Комарова.

IMG_20170710_171636На зустріч з учасницями програми прийшли відомі громадські активісти Ірина Шухтуєва (ГО “Об’єднання переселенців України в м. Кам’янець-Подільський”) та Христина Будурович (координатор проекту “Активна громада” від NDI у місті), журналіста Богдана Хома та представник  Кам’янець-Подільського Центру інтелектуального і творчого розвитку “Smartum” Тарас Кузик. Саме він запропонував цікаву та несподівану ідею для майбутнього проекту, яку підтримали усі учасники обговорення.

Сьогодні, 10 липня, відбудеться розгляд звіту усіх учасників програми, які представляли Хмельницьку область. Участь у програмі “Успішні локальні громади”дозволяє місту брати участь у грантовому конкурсі проектів від польського фонду “Освіта для демократії”.

 


Тематика публікації:                

Останні публікації цього розділу:

У ліцеї на Сумщині з’явилася модернізована система вентиляції, що забезпечує комфортні умови для навчання

В Україні представили унікальний посібник для молодіжних центрів

Козелецька громада пише стратегію розвитку за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Планування розвитку територіальної громади

У Чорнобаївській громаді на Херсонщині буде реалізовано 4 проєкти, запропоновані мешканцями

Новий безоплатний курс про терапевтичне письмо від Ірени Карпи