АМУ про виконання місцевих бюджетів громад Миколаївської області за січень-листопад 2021 року

“Виконання місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївщини протягом січня-листопада цього року здійснювалося в напружених умовах, це стосувалось як дохідної частини (зокрема, затримка надходжень ...

Додано:
at

new-budget (auc1)
АМУ про виконання місцевих бюджетів громад Миколаївської області за січень-листопад 2021 року

Виконання місцевих бюджетів територіальних громад Миколаївщини протягом січня-листопада цього року здійснювалося в напружених умовах, це стосувалось як дохідної частини (зокрема, затримка надходжень акцизного податку на пальне, як у І так і в ІІІ кварталах), так і видаткової частини – фінансування бюджетних програм, затверджених відповідними радами, в умовах підвищення цін на газо-, тепло постачання, інші комунальні послуги. Від того, як надходили заплановані обсяги податків і зборів, здійснювалось фінансування бюджетної сфери (садочки, утримання закладів ЗСО, медичних закладів, установ культури, фізкультури і спорту, соціального захисту населення), житлово-комунального господарства та інших програм інвестиційного розвитку громад”, - пояснює консультантка з Миколаївського регіонального відділення Асоціації міст України з бюджетних питань Юлія Забродкіна.

Так, за підсумками виконання дохідної частини загального фонду місцевих бюджетів області за січень-листопад, при затверджених обсягах податків і зборів у сумі 7695,7 млн гривень, фактично надійшло понад 7883,6 млн гривень, що становило 102.4%.

Водночас, до загального фонду місцевих бюджетів 52 територіальних громад Миколаївської області надійшло, перераховано платниками зі своїх доходів, понад 6653,2 млн гривень, що становило 102,9%  до затверджених місцевими радами показників (додатково надійшло до бюджетів громад майже 186,2 млн гривень). Приріст до фактичних надходжень січня-листопада 2020 року склав 940,7 млн гривень (+ 16,5%).  

Затверджені у помісячних розписах обсяги надходжень податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів виконали 50 територіальних громад, приріст до січня-листопада 2020 року забезпечено 52 громадами.  Тримають високий рівень виконання дохідної частини: Прибузька (132,3%, приріст до минулого року – 33,8%), Степівська (127,3%, приріст до минулого року -33,2%), Мигіївська (126,2%, приріст до минулого року – 26,5%), Широківська (124,9%, приріст до минулого року – 20,3%), Коблівська (122,2%, приріст до минулого року -39,7%) сільські територіальні громади.

Основними дохідними джерелами наповнення місцевих бюджетів, що складають дохідну частину загального фонду бюджетів територіальних громад,  є:
▪️ податок на доходи фізичних осіб – питома вага у загальному обсязі доходів  становить 62,9%  (фактично надійшло  4186,1 млн гривень, або 100,9% до плану). У структурі місцевих надходжень зазначений податок займає позицію лідера, тому, надходження саме цього податку є показовим для розвитку як регіону, так і територіальних громад;
▪️ єдиний податок – становить 14,8% (фактично надійшло  985,9 млн гривень, або 106,3% до плану);
плата за землю – становить 12,5%  (фактично надійшло 830,3 млн гривень, або 103,1% до плану);
▪️ акцизний податок – становить 5,7% (фактично надійшло 379,9 млн гривень, або 107,3% до плану).

Зважаючи на виконання місцевих бюджетів територіальних громад необхідно підкреслити кропітку роботу виконавчих органів місцевого самоврядування і, зокрема, фінансових органів, які наразі у співпраці з платниками податків забезпечують фінансування установ, закладів, комунальних підприємств, місцевих програм, а це  – надання якісних публічних послуг кожній людині.

В умовах виконання місцевих бюджетів до кінця цього року та формування бюджетів 2022 року особливого значення набуває співпраця виконавчих органів місцевого самоврядування з депутатами відповідних рад,  діяльність яких повинна бути лише професійною. Саме від професіоналізму буде залежати якість прийнятих органами місцевого самоврядування рішень, що впливають не на окремі видаткові повноваження, а на якість життя як територіальної громади, так і всієї області.


Тематика публікації:  

Останні публікації цього розділу:

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили безкоштовні онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році

Відкриваємо шлях до майбутнього за допомогою "НАВІГАТОРА МАЙБУТНЬОГО"

Що думаєте про тему деінституціалізації?