Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

У 30 громадах-учасницях проєкту Активна молодь – сильна громада», який реалізує громадська організація «Центр політичних студій» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», завершилися тренінги другого ...

Додано:
genova

4
Активна молодь з 30 громад опанувала практичні інструменти залучення громадян до прийняття рішень

У 30 громадах-учасницях проєкту Активна молодь – сильна громада», який реалізує громадська організація «Центр політичних студій» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», завершилися тренінги другого модуля в межах «Школи молодіжних рад». Цей етап був присвячений  методам залучення громадян до прийняття рішень та практикам демократії участі.

Понад пів тисячі молодих активістів й активісток громад, які у квітні досліджували роль Молодіжних рад у громадах, тепер опановували практичні навички для залучення громадян до рішень і найпоширеніші інструменти залучення, такі як місцева ініціатива, громадські слухання, публічні консультації, електронна петиція, загальні збори громадян, звернення громадян тощо, а також вчилися застосовувати їх у реаліях власних громад.

1

«Ми   прагнули, аби наші учасники та учасниці й самі усвідомили, що  громадяни не мають бути пасивними одержувачами рішень влади, а можуть – і насправді повинні – висловлювати свою думку та робити внесок у розробку рішень у своїх громадах. Адже кому, як не активним молодим людям запроваджувати ці системні зміни?» – розповів директор Центру Віталій Світлик.  

2

«Круто, коли «Активна молодь сильна громада» це не просто назва проєкту,  а це запорука сталого розвитку громади. Як зробити так, щоб думка молоді в громаді була почута і врахована при прийнятті рішень? Як залучити молодь, яка наразі не проживає постійно в громаді, наприклад, через навчання? Відповідь на всі ці запитання – Молодіжна рада. Сьогодні ми зробили черговий крок до її створення», – поділився враженнями Денис Власенко, молодіжний працівник Доброславської громади.

3

«Другий тренінг сподобався тим, що він був дуже інтерактивним та містив багато практики. Ми мали змогу обговорити реальні виклики нашої громади та знайти шляхи для їхнього вирішення», – розповів учасник тренінгу в Білокриницькій громаді (Рівненщина) Назар Котяш.

4

У червні молоді люди з 30 громад пройдуть третій навчальний модуль «Школи молодіжних рад», що буде присвячений темі комунікації з місцевою владою та жителями громад.

5

Метою проєкту «Активна молодь – сильна громада» є підтримка молодіжних рад і покращення впливу молодих людей на ухвалення рішень у своїх громадах.

Учасницями проєкту є Локачинська, Литовезька, Боратинська, Шацька, Любешівська, Зимнівська, Ратнівська, Вишнівська, Нововолинська, Доросинівська громади з Волині; Березнівська, Клесівська, Білокриницька, Рокитнівська, Бабинська, Радивилівська, Козинська, Костопільська, Здовбицька, Сарненська громади з Рівненщини; Саф’янівська, Арцизька, Кодимська, Нерубайська, Доброславська, Красносільська, Білгород-Дністровська, Визирська, Болградська, Розквітівська громади з Одещини.

Ця публікація створена ГО «Центр політичних студій» у рамках проєкту «Активна молодь – сильна громада» та стала можливою завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цієї публікації не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.


Тематика публікації:      

Останні публікації цього розділу:

Як зберегти традиційну культуру та нашу ідентичність, міркували на триденному заході у Богуславі

До 40 протезів на місяць: як у Полтаві протезують та реабілітують людей після поранень

До своєї природи: у Києві відкрилась виставка з любов’ю до української спадщини

10 років БФ «Твоя опора»: зібрано й надано допомогу на 710 млн грн

Ресурсні центри неурядового сектору Півдня України обмінялись досвідом та обговорили нові ініціативи

Власники пошкодженого чи зруйнованого житла можуть подати заяву до міжнародного Реєстру збитків