Активісти запитали у прямому ефірі керівників НАБУ та САП, коли і як стане більше правосуддя?

28 квітня 2021 року Громадська організація ГО “Платформа Громадський контроль” та Всесвітній рух за демократію  провели всеукраїнську онлайн-дискусію з громадськими активістами. Головна тема - ...

DSC_0462
Активісти запитали у прямому ефірі керівників НАБУ та САП, коли і як стане більше правосуддя?

28 квітня 2021 року Громадська організація ГО “Платформа Громадський контроль” та Всесвітній рух за демократію  провели всеукраїнську онлайн-дискусію з громадськими активістами. Головна тема – Боротьба з корупцією від  Євромайдану і до сьогодні. У прямому ефірі на YouTube каналі Громадський контроль учасники мали можливість задати хвилюючі їх питання поспілкуватися з  керівниками Національного антикорупційного бюро України, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, народним депутатом Ярославом Юрчишиним, Світланою Заліщук, Хатією Деканоїдзе,  та багатьма іншими. 

 Ведучий ток-шоу Сергій Притула та спікери поділились із активістами своєю позицією по наступним темам дискусій:

  • Творення змін у політиці чи в громадському секторі? Де ефективніше?
  • Партнерство громадськості, бізнесу та антикорупційних інституцій у боротьбі з корупцією

Глядачів цікавила думка спікерів зокрема щодо доцільності переходу  активістів у політику, долучення широкого кола суспільства до законотворення і правосуддя, взаємодія з державними органами. Як зазначив народний депутат Ярослав Юрчишин, “не досить лише сплачувати податки, потрібно ще контролювати їх використання”. І ключову роль у цьому питанні він відвів громадським активістам та організаціям.

Щодо співпраці громадськості, бізнесу та антикорупційних інституцій в.о. керівника САП Максим Грищук розказав, що “прокурори і САП активно співпрацюють з громадськими організаціями для отримання інформації щодо фактів незаконного збагачення” та запросив активно користуватись новим інструментом цивільної конфіскації. 

Щодо причин незавершеності реформ правоохоронних органів колишня голова Нацполіції та чинний депутат парламенту Грузії Хатія Деканоїдзе зазначила, що “найважливішим фактором для здійснення реформ є політична воля”. Якщо її не має у Президента, Верховної ради чи уряду, то маємо нинішню ситуацію із незавершеними реформами правоохоронних органів та судової ланки. 

Захід мав на меті налагодити співпрацю між політиками та громадськістю задля вирішення спільних проблем у сфері подолання корупції.

Найгарячіші дискусії розгорілись між головою правління “Платформа Громадський контроль” Денисом Селіним, головою правління Центру протидії корупції” Віталієм Шабуніним та керівництвом НАБУ та САП. Зокрема, щодо то чи достатньо ефективно проходить комунікація у ЗМІ та доноситься інформація до громадян щодо ключових справ і затримань, проведеними НАБУ. Денис Селін звернув увагу, що по ряду затримань НАБУ у ЗМІ не було майже жодної інформації. В той же час Віталій Шабунін звернув увагу, що про схему “Ротердам плюс” більшість людей дізналось із ЗМІ.

Глядачі дискусії задавали не менш гострі питання, ніж модератор. Зокрема, на питання чи веде НАБУ та САП розслідування щодо розкрадання бюджетних коштів на “Великому будівництві”, програмі ініційованій Президентом Володимиром Зеленським, Артем Ситник відповів, що ведуться і є перспектива. 

Повний запис дискусії можна подивитись на YouTube каналі Громадський контроль

Для довідки, панельна дискусія “Партнерство громадськості, бізнесу та антикорупційних інституцій у боротьбі з корупцією” пройшла в рамках Десятої Глобальної Асамблеї Всесвітнього Руху за демократію, який об’єднує в одну спільноту громадських діячів, активістів, науковців, політиків та бізнес-лідерів по всьому світу. В Україні подію організувала громадська організація “Платформа Громадський контроль”.


Тематика публікації:        

Останні публікації цього розділу:

У Житомирі обговорили Рік дії Закону «Про медіа»

Захоплююча подорож до внутрішнього ресурсу: підсумок майстер-класів від Центру АХАЛАР

Інклюзивне відновлення та відбудова: конференція та рекомендації від експертів

В Україні запустили онлайн-курси англійської для працівників ДСНС

Українські благодійники отримали високу оцінку від моніторингової місії Americares

Перспективи міжнародної STEM-стандартизації закладів освіти України у 2024 році