Активісти запустили сайт, який допоможе боротися із закритістю влади

Розпочав роботу сайт “Знати, щоб діяти”, завдяки якому активісти та журналісти зможуть боротися із порушенням Закону “Про доступ до публічної інформації”. Ресурс був розроблений активістами ...

знати, щоб діяти
Активісти запустили сайт, який допоможе боротися із закритістю влади

Розпочав роботу сайт Знати, щоб діяти, завдяки якому активісти та журналісти зможуть боротися із порушенням ЗаконуПро доступ до публічної інформації”. Ресурс був розроблений активістами Центру політичних студій та аналітики.

За допомогою сервісів сайту, користувачі зможуть в декілька кліків оскаржити порушення Закону про доступ та передати цю інформацію до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Зокрема, на сайті розміщено шаблони скарг. Вони сформовані за найбільш поширеними типами порушень. Тепер, щоб створити скаргу необхідно лише заповнити декілька рядків на сайті, слідуючи підказкам і скачати готову скаргу.

Також на сайті працює мапа порушень Закону, на яку можна буде нанести звіти про ненадання або неналежне надання інформації. Активісти Центру політичних студій та аналітики будуть збирати інформацію з карти, опрацьовувати її та передавати до Офісу Уповноваженого ВР України з прав людини, який, відповідно до Закону, займається порушенням права на доступ до інформації.

Результатом оскарження буде поновлення порушеного права (надання запитуваної інформації), або адміністративне покарання порушника-розпорядника публічної інформації.

Сайт також містить ряд корисних напрацювань, які було зібрані за більш, ніж 4 роки моніторингу виконання Закону на місцях (посібники, моніторинги, методології тощо).

Сайт розрахований як на тих, хто запитує інформацію, так і на тих, хто її надає.

Джерело: Центр політичних студій та аналітики


Тематика публікації:    

Останні публікації цього розділу:

Стратегування громад: прагнення ЦСР попри війну

«Як спілкуватись під час війни»: для представників громад Херсонської області провели тренінг

Кава, діалог, партнерство: ГО “Центр іноваціного розвитку «Персона» розповідає про старт проєкту «Імпульс»

Допомагаєте постраждалим від кримінальних злочинів в ході війни? Опитування для покращення кримінального процесу

«Тіньові сторони активізму»: проєкт від PRO WOMEN UA для підтримки тих, хто завжди підтримує інших

Представлено Концепцію відновлення річок Менської громади на засадах природоорієнтованих рішень